Yandex Metrica

Hizbullah'ın füzeleri İsrail'i yakıyor! Terör devleti yangınlar karşısında çaresiz: Kritik tesisler risk altında

Hizbullah'ın füzeleri İsrail'i yakıyor! Terör devleti yangınlar karşısında çaresiz: Kritik tesisler risk altında

Gazze'deki insanlık dışı saldırılara karşılık vermek için İsrail'e saldırılar düzenleyen Hizbullah, işgalci İsrail'in canını yakmaya devam ediyor. İsrail'in kuzeyinde çıkan yangınlar bir türlü kontrol altına alınamadı.  

Dünya

13.06.2024, 08:22

Hizbullah'ın füzeli saldırılarının ardından İsrail'in kuzeyinde büyük çaplı yangınlar baş gösterdi. Hizbullah tarafından atılan füzeler sebebiyle çıkan yangınların bölgedeki bazı stratejik tesisler için tehlike oluşturduğu kaydedildi.

Soykırımcı İsrail'in Gazze Şeridi'nde işlediği soykırım suçlarına karşı saldırılar gerçekleştiren Hizbullah, birçok yangına sebep oldu. Haaretz gazetesine göre, "İsrail'in Kuzey Bölgesi İtfaiye Şefi Yair Kiyam, Hizbullah'ın fırlatmış olduğu füzelerin bölgedeki stratejik tesisler için tehlike oluşturduğunu" söyledi.

Hizbullah'ın füzelerinin yangına sebep olduğunu belirten Kiyam, kuzeydeki Celil bölgesindeki Yahudi yerleşim bölgelerinde çıkan yangınların İsrail ordusu, İtfaiye İdaresi ve Doğal Yerler Yönetimi tarafından yürütülen çalışmalar sonucu kontrol altına alınmak üzere olduğunu söyledi.

Donald Trump'a silahlı saldırı görüntüler ortaya çıktı! ABD alarma geçti! Donald Trump'a silahlı saldırı görüntüler ortaya çıktı! ABD alarma geçti! Haberi Görüntüle

SAVAŞIN BAŞLANGICINDAN BU YANA EN BÜYÜK SALDIRI

Kiyam, yangınların hangi stratejik tesislere yönelik tehlike oluşturduğuna açıklık getirmedi.

Öte yandan İsrail ordu radyosu da Hizbullah'ın bugün İsrail tarafına 215 füze fırlattığını ve bir insansız hava aracı gönderdiğini kaydederken, Yedioth Ahronot gazetesi ise bugünkü saldırıların savaşın başlangıcından bu yana ki en büyük saldırılar olduğunu vurguladı.

Tarihin en büyük şifre sızıntısı yaşandı! 10 milyardan fazla parola sızdırıldı! Kullanıcılara acil şifre değiştirme çağırısı! Tarihin en büyük şifre sızıntısı yaşandı! 10 milyardan fazla parola... Haberi Görüntüle

BAZI YANGINLAR SÖNDÜRÜLEMEDİ

İsrail'in kuzeyine bugün öğle saatlerinde Lübnan'ın güneyinden gerçekleşen saldırılar sebebiyle sirenlerin çaldığı belirtildi.

Yedioth Ahronot, Hizbullah tarafından atılan füzeler nedeniyle ülkenin kuzeyinde birçok yangın çıktığını ve bunların bazılarının ancak 5 saat sonra kontrol altına alınabildiğini bazılarına ise müdahalenin devam ettiğini duyurdu.

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading