banner2

Hindistan’da gizemli hastalık! Bir hafta içerisinde 50 kişi vefat etti

Hindistan’da yaklaşık bir hafta içerisinde nedeni henüz tespit edilemeyen yüksek ateş sebebiyle çoğunluğu çocuk olmak üzere en az 50 kişi yaşamını yitirdi.

Dünya 02.09.2021, 11:28 02.09.2021, 11:34
Abone ol
Hindistan’da gizemli hastalık! Bir hafta içerisinde 50 kişi vefat etti

Delta varyantının dünyaya yayıldığı Hindistan, bir yandan koronavirüs ve kara mantar (mukormkioz) salgını ile zor günler geçirirken, son bir hafta içinde gizemli yüksek ateşle mücadele etmeye başladı.

Hindistan’ın kuzeyinde Uttar Pradeş eyaletindeki farklı bölgelerde en az bir hafta içerisinde onlarca çocuk gizemli yüksek ateş nedeniyle hayatını kaybetti.

ÖLÜMLERİN NEDENİ KORONAVİRÜS DEĞİL ANCAK BELİRTİLER BENZER

Çocuklarda eklem ve baş ağrısı, sıvı kaybı ve mide bulantısı şikayetleri bulunduğu belirtildi.

Bazı vakarda ise kol ve bacaklarda döküntü görüldü. Eyalette, çoğunluğu çocuk olmak üzere gizemli hastalık nedeniyle 50 kişinin hayatını kaybettiği binlerce çocuğun ise hastanelere kaldırıldığı öğrenildi.

Hayatını kaybedenlerde koronavirüs görülmediği bildirildi.

DANG HUMMASI ÜZERİNDE DURULUYOR

Hastalığın nedeni henüz bilinmezken bazı doktorlar, sivrisinekler aracılığıyla insana bulaşan dang hummasından şüpheleniyor.

Birçok hastada dang hummasının yol açtığı trombosit sayısında düşüş görüldüğü açıklandı.

ÇOCUK ÖLÜMLERİ AĞIRLIKTA

Geçtiğimiz hafta 32’si çocuk 40 kişinin hayatını kaybettiği Firozabad bölgesindeki sağlık yetkilisi Doktor Neeta Kulshrestha, hastanede tedavi gören hastaların özellikle çocukların çok hızlı bir şekilde hayatını kaybettiğini söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!