Hindistan'da İslam düşmanı hükümete tepkiler çığ gibi! 10 bin kişi toplandı

Hindistan'da İslam düşmanı Hint hükümeti yetkililerinin Hz. Muhammed'e hakaret etmesi sonrası başlayan protestolar giderek artıyor. İttihad-ı Millet Konseyi başkanı Tauqeer Raza'nın protesto çağrısı sonrası 10 binden fazla Müslüman Bareilly kentinde toplandı.

Dünya 20.06.2022, 16:11

Hindistan'da Bareilly merkezli siyasi parti Ittehad-e-Millat Konseyi başkanı Tauqeer Raza'nın protesto toplantısı çağrısına yanıt olarak, 10.000'den fazla Müslüman Pazar günü Islamia Ground'da toplandı. İlçe yönetiminin 1.500 kişilik bir toplantı için izin vermesine rağmen, kalabalık arttı ve taraftarlarla dolu otobüsler şehir dışında durdurulmak zorunda kaldı.

ŞİDDET OLAYI OLMADI 

Eylemlerde şiddet olayının yaşanmaması için polis kuvvetleri bölgede görev aldı. Üst düzey bir yetkili yaptığı açıklamada, şiddet olayı olmadığı için henüz kimsenin gözaltına alınmadığını belirtti. 

Raza eylemler sırasında yaptığı açıklamada, hükümetin muhtıra talebini reddetti. 

'BİZİ DİNLEMEYENLERLE İŞİMİZ YOK'

Mevlana Tauqeer Raza'dan kendilerine bir muhtıra vermesini isteyerek protestoyu erken bitirme talebinde bulundu ancak Raza, "Bizi dinlemeyen hükümete bir muhtıra vermenin anlamı yoktur" söyleyerek reddetti.

YETKİLİLER TUTUKLANSIN TALEBİ 

Diğer yandan yapılan eylemde, Hz. Muhammed'e hakaret eden iktidar partisi yetkililerinin de tutuklanması talep edildi. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!