banner2

Herkes birdenbire bağırmaya başladı! O ülkede herkes karantinadan bıktı

Kovid-19 salgını yeniden hortladı diye çok sıkı karantina tedbirlerine başvuran Çin'de halk isyan noktasına geldi.

Dünya 10.04.2022, 23:01 11.04.2022, 00:19
Abone ol
Herkes birdenbire bağırmaya başladı! O ülkede herkes karantinadan bıktı

Çin'de koronavirüs salgınının yeniden hortladığı gerekçesiyle alınan tedbirler farklı bir boyuta ulaştı. Haftalardır birbirinden tuhaf görüntülerin yaşandığı ülkede bazı şehirler adeta hapishaneyi andırmaya başladı. 

Çin'in ticari başkenti olarak gösterilen Şanghay'da haftalardır evlerinden çıkamadığı iddia edilen onbinlerce kişi, alınan tedbirleri evlerinde bağırarak protesto etmeye başladı. Sosyal medyada yayılan görüntülere göre, evlerinden çıkmaları yasaklananlar akşam vakti ışık ve lazer gösterileri eşliğinde sürekli bağırarak ortalığı birbirine kattı. 

Bir haftadır zorunlu karantinada bulunan Çinlilerden birçoğu temel ihtiyaç malzemeleri tedariğinde sıkıntı yaşamaya başladı. Hükümet ise drone'larla uyarı geçerek, "Kısıtlamalara uyun. Özgürlük arzunuzu kontrol edin. Pencereleri açıp bağırmayın" şeklinde uyarıda bulunuyor. 

İŞLER GİDEREK TUHAFLAŞIYOR

Virüs görülen bölgeye doğru sağlık ekiplerinin timler halinde intikal ettiğini gösteren görüntülere dün daha da tuhafı eklenmiş, sahibi koronavirüslü çıkan bir köpek, görevlilerce dövülerek öldürülmüştü. 

Şanghay'dan akıllara durgunluk veren bir kayıt daha servis edilmiş ve sokaktan toplanan düzinelerce kedinin 'virüs yaymasınlar diye' itlaf edilmek üzere çuvallara konulduğu görülmüştü. 

Ülkedeki karantina tedbirlerinin önümüzdeki dönemde ne boyuta evrileceği merak konusu. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!