banner2

Havayolu şirketinden flaş karar! Yüzlerce kişi işten çıkarılacak

United Airlines, flaş bir karara imza atarak ABD'de yeni tip koronavirüs aşısı olmayı reddeden 600'e yakın çalışanının işten çıkarma işlemlerini başlattığını bildirdi.

Dünya 29.09.2021, 23:08 29.09.2021, 23:33
Abone ol
Havayolu şirketinden flaş karar! Yüzlerce kişi işten çıkarılacak

United Airlines tarafından çalışanlara gönderilen e-postada, bu kararın kendileri için son derece zor olduğunu ancak havayolu ekibinin sağlık güvenliğini sağlamaları gerektiğini belirttikleri ifade edildi.

ABD'de bulunan tüm çalışanlarına yeni tip Kovid-19 aşısı olmayı zorunlu kılan ve ülkedeki ilk havayolu şirketi olma özelliğine sahiu United Airlines, tıbbi ve dini sebeplerle istisna talebinde bulunan ekip çalışanlarını, 2 Ekim tarihinden itibaren ücretsiz izne çıkartma kararını, devam eden bir dava nedeniyle 15 Ekim tarihine kadar ertelediklerini de duyurdu.

ABD'de toplamda 67 binden fazla çalışanı bulunan havayolu şirketi, istisna talebinde bulunanların dışında şirketin yüzde 99'undan fazlasının koronavirüs aşılarını tamamladığını ve işten çıkarılacak kişilerin ise toplam çalışanların yüzde 1'inden az olduğu açıklandı.

United Airlines, daha önce ağustos ayı başında da, 5 hafta içinde veya en geç 25 Ekim tarihine kadar kovid-19 aşısı olmayan çalışanlarını işten çıkartma kararı almıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!