banner2

Havayolu şirketinde grev: 100'den fazla uçuş iptal edildi

Belçika'daki havayolu şirketi çalışanları grev kararı aldı. 100'den fazla uçuş iptal edilirken 20 bin kişinin iptal edilen seferlerden etkileneceği bildirildi.

Dünya 06.01.2023, 17:36 06.01.2023, 18:04
Abone ol
Havayolu şirketinde grev: 100'den fazla uçuş iptal edildi

Belçika'da Ryanair hava yolu şirketinin grev kararının ardından 100'den fazla sefer iptal edildi. Belçika basınında yer alan haberlere göre İrlanda firması Ryanair'in Belçika'daki kabin ekibini temsil eden sendika Noel ve yılbaşı tatilinin son günleri olan 7-8 Ocak tarihlerinde greve gidecek çok sayıda uçuşta aksama meydana gelecek. 

20 BİN KİŞİ ETKİLENECEK

Cherleroi Havalimanı hafta sonu uçuşu olan yolcuları seferlerini kontrol etmeleri için uyarırken grevlerden 20 bin kişinin etkileneceği ortaya çıktı.

YOĞUN DÖNEMLERDE GREVE GİDİYORLAR

Grev kararı alan Ryanair çalışanları ücretlerinin ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini talep ediyor. 31 Aralık ve 1 Ocak tarihleri arasında da grev yapılmış ve çok sayıda sefer iptal edilmişti. Çalışma koşullaru ve maaş konusunda çalışanlar ile şirket arasında sık sık anlaşmazlık yaşanırken uçuş ekibi özelliklle seyahatlerin yoğun olduğu zamanlarda grev kararı alıyor.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!