banner2

Hankendi savaşını başlatan kalleş tuzak: Teröristler 7 polisi şehit etti

Azerbaycan topraklarında Hankendi merkezli 'özerk yönetim' oluşturma peşindeki Ermeni teröristler dün gece Hocavent karayolunda mayınlı saldırıda bulundu. 7 polisin şehit düştüğü saldırının ardından Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Hankendi'ye yönelik kapsamlı operasyonlara başladı.

Dünya 19.09.2023, 13:25 19.09.2023, 13:41
Abone ol
Hankendi savaşını başlatan kalleş tuzak: Teröristler 7 polisi şehit etti

Azerbaycan toprağı olan Karabağ'ın orta yerinde 'özerk devlet' oluşturmaya çalışan silahlı Ermeni teröristler dün gece Hocavent'teki karayolunda mayınlı saldırıda bulundu. 

Ahmetbeyli-Fuzuli-Şuşa karayolunun 58. kilometresinde tuzaklanan mayının Azerbaycan polisinin kullandığı Kamaz tipi bir zırhlı aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu 7 polis şehit düştü. 

Ermeni teröristlerin patlattığı antitank mayını polislerin bindiği aracı paramparça etti. Saldırıda Sezer Zamanov, Asım Cemalzade, Elşen Hasanov, Seyfi Abdullayev, Ramil Şirinov, Seymun Mahmudov ve Elesger Askerov şehit oldu. 

Hankendi'de silah bırakmayı reddeden Ermeni teröristlere yönelik operasyon hazırlıklarını bir süredir devam ettiren Azerbaycan ordusu, bu kalleş saldırının ardından teröristlerin bulunduğu noktalara yönelik operasyonlara başladı. 

TERÖRİST YATAĞI HANKENDİ

Şuşa'ya çok yakın bir konumda bulunan Hankendi'de 20 bine yakın silahlı terörist bulunduğu sanılıyor. ABD'de konuşlu Ermeni diasporasının yanında bazı Avrupa ülkeleri tarafından desteklenen bu teröristlere kısa bir süre öncesine kadar Rus askerleri de destek veriyordu. 

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Kremlin'le bağları tamamen koparma hamleleri ve Erivan güçlerinin ABD ordusu ile başlattığı ortak tatbikat, Hankendi'ye Azerbaycan'ın operasyonu önünde Moskova bariyerinin kalkmasını sağladı. 

Bakü yönetimi, operasyon öncesi hem Ankara hem de Moskova'yı bilgilendirdi. 

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Hankendi'deki hedefleri vurmaya devam ediyor. 'Özerk yönetim' çabası içindeki Ermeni silahlı grupları geçtiğimiz günlerde Hankendi'de korsan bir cumhurbaşkanlığı seçimi düzenlemişti. 

Ermeni teröristlerin mayınlı saldırısı sonucu şehit düşen 7 Azerbaycan polisi...


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!