Yandex Metrica

Hamas'tan İsrail'e ateşkes şartı: 'Net bir tutum olmazsa anlaşma yapılmayacak'

Hamas'tan İsrail'e ateşkes şartı: 'Net bir tutum olmazsa anlaşma yapılmayacak'

Hamas Hareketi Siyasi Büro Üyesi Usame el-Hamdan, ABD Başkanı Biden'ın 3 aşamadan oluşan ateşkes önerisine ilişkin açıklama yaptı. Hamdan, ateşkes için İsrail'e sunulan şartları hatırlattı. 

Dünya

05.06.2024, 10:55

Gazze Şeridi'nde İsrail soykırım tarafından uygulanan soykırım politikasıyla şuana kadar 15 bini çocuk olmak 35 binin üzerinden Filistinli katledildi. Hamas Hareketi Siyasi Büro Üyesi Usame el-Hamdan, İsrail, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını tamamen durdurmadan ve bölgeden çekilmeden Tel Aviv ile herhangi bir anlaşma yapılmayacağını belirtti.

ABD Başkanı Joe Biden'ın Gazze'de ateşke için 3 aşamadan oluşan ateşkes önerisine ilişkin Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta açıklamalarda bulunan Hamdan,  Hamas'ın arabulucu taraflara, "İsrail'in kalıcı ateşkes ve Gazze'den çekilme konusunda net bir cevap vermesi" şartını ilettiğini aktardı. Hamdan, "Savaşın kalıcı olarak durdurulması ve Gazze'den çekilmesine yönelik net bir tutumu olmadığı takdirde, İsrail ile herhangi bir anlaşma yapılmayacaktır." ifadelerini kullandı.

Trump'ı vuran gencin arabasından çıkanlar şoke etti: İşte eski başkanı kurtaran o an Trump'ı vuran gencin arabasından çıkanlar şoke etti: İşte eski başkanı... Haberi Görüntüle

HAMDAN ULUSLARARASI TOPLUMA SESLENDİ

Uluslararası topluma, İsrail'e, 7 Ekim'den bu yana gözaltına aldığı ve alıkoyduğu Filistinlileri serbest bırakması yönünde baskı yapma çağrısında bulunan Hamdan, İsrail hapishanelerinde tutulan Filistinlilere yönelik insan hakkı ihlallerindeki artışa dikkati çekti. Hamdan, Gazze'deki İsrailli esirlerin serbest bırakılması konusundaki şartlarının ise İsrail hapishanelerindeki Filistinlilerin serbest bırakılması olduğunu söyledi.

Netanyahu'ya boykot! Kamala Harris, Netanyahu'nun hitap edeceği Kongre ortak oturumuna katılmayacak Netanyahu'ya boykot! Kamala Harris, Netanyahu'nun hitap edeceği Kongre ortak oturumuna... Haberi Görüntüle

İSRAİLLİ IRKÇI BAKANDAN NETANYAHU'YA ATEŞKES TEHDİDİ

İsrail'in Gazze Şeridi'nde işlediği soykırıma en başından askeri ve siyasi destek veren ABD Başkanı Biden, bir anda barış yanlısı oldu. Biden, 31 Mayıs'ta Beyaz Saray'daki konuşmasında, İsrail'in, 3 aşamadan oluşan yeni bir ateşkes önerisi sunduğunu belirtmişti. Aşırı sağcı Maliye Bakanı Bezalel Smotrich ve Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir ise Netanyahu'yu, ABD Başkanı Biden'ın açıkladığı ateşkes teklifini kabul etmesi durumunda hükümeti devirmekle tehdit etmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading