Yandex Metrica

Sitede Ara

Hamas lideri Heniyye'den ateşkes açıklaması: 'Savaşı bitirecek her anlaşmaya olumlu bakıyoruz'

Hamas lideri Heniyye'den ateşkes açıklaması: 'Savaşı bitirecek her anlaşmaya olumlu bakıyoruz'

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Gazze Şeridi'nde olası ateşkes için sunulacak anlaşmalara olumlu yaklaşacaklarını söyledi. Heniyye, İsrail'in Gazze'den tamamen çekilmesi şartını yineledi.   

Dünya

06.06.2024, 00:37

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Gazze Şeridi'nde olası ateşke hakkında konuştu. Heniyye, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nden tamamen çekilmesi ve esirlerin takasını esas alan her türlü anlaşmaya olumlu ve ciddi yaklaşacaklarını belirtti. Hamas tarafından yayımlanan yazılı açıklamada Heniyye, "Hamas, halkımızın iradesini ve kahraman direnişini temsil eden duruşla bezenmiş olarak müzakereleri yürütüyor." ifadelerini kullandı.

Soykırımcı İsrail ile olası ateşkes için İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nden tamamen çekilmesi gerektiğini vurgulayan Heniyye, esirlerin takasını esas alan her türlü anlaşmaya olumlu ve ciddi yaklaşacaklarını söyledi.

İşgal altındaki Kudüs'te fanatik Yahudilerin provokatif "bayrak yürüyüşü" yaptığını hatırlatan Heniyye, sözde "bayrak yürüyüşü"ne tepki göstererek  "Yerleşimcilerin Kudüs'teki çılgınlığı, Kudüs'ün çatışmanın odak noktası olduğunu, işgal bitene ve başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devleti kurulana kadar halkımızın huzura eremeyeceğini vurguluyor." ifadelerini kullandı. 

Katil İsrail'den Hannibal Protokolü itirafı: Kendi vatandaşlarını öldürdüklerini resmen kabul ettiler Katil İsrail'den Hannibal Protokolü itirafı: Kendi vatandaşlarını öldürdüklerini resmen kabul... Haberi Görüntüle

HAMAS HEYETİ ATEŞKES GÖRÜŞMELERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Katar'ın başkenti Doha'da Gazze'de ateşkesi öngören müzakereler için bulunan Hamas heyeti, Katar Başbakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ve Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil ile bir araya gelmişti. Hamas, görüşmelerin tamamlandığını duyurdu. 

Nike'tan skandal reklam filmi! O ifadelerin geçtiği şarkıyı kullandılar Nike'tan skandal reklam filmi! O ifadelerin geçtiği şarkıyı kullandılar Haberi Görüntüle

BİDEN'IN ATEŞKES TEKLİFİ

İsrail'in işlediği soykırımea en büyük katkıyı veren liderlerden biri olan ABD Başkanı Joe Biden, Gazze'de ateşkes için 3 aşamalı bir öneri sundu. Biden, 31 Mayıs'ta Beyaz Saray'daki konuşmasında, İsrail'in 3 aşamadan oluşan yeni bir ateşkes önerisi sunduğunu belirtmişti.iden, önerinin İsrail'e ait olduğunu söylese de Netanyahu,"belirlenen hedefler" gerçekleşinceye kadar savaşa devam edeceklerini duyurmuştu. Netanyahu, Meclis Dış İlişkiler ve Savunma Komitesinde yaptığı konuşmada, İsrail'in önerdiği ile Biden'ın sunduğu teklif arasında "boşluklar" olduğunu öne sürmüştü.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading