Görevden ayrılan Beyaz Saray sözcüsü Psaki'nin yeni işi belli oldu

ABD Başkanı Joe Biden döneminde Beyaz Saray sözcülüğünü yapan Jen Psaki, 13 Mayıs'ta görevini bırakmıştı. Psaki, ABD'li yayın kuruluşu MSNBC ile anlaştığını programlarda yorumculuk yapacağı öğrenildi.

Dünya 24.05.2022, 19:30 24.05.2022, 19:51
Abone ol
Görevden ayrılan Beyaz Saray sözcüsü Psaki'nin yeni işi belli oldu

Görevden ayrılışı tartışmalara neden olan Beyaz Saray eski sözcüsü Jen Psaki, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ABD'li yayın kuruluşu MSNBC ile anlaştığını duyurdu.

Psaki, "Bu son baharda müthiş MSNBC ailesine katılacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Gerçekleri ortaya çıkarmak ve bu ülkenin insanları için en önemli olan konuları derinlemesine incelemek hiç bu kadar önemli olmamıştı" ifadesini kullandı.

TV YORUMCUSU OLACAK

MSNBC'den yapılan yazılı açıklamada da Psaki'nin MSNBC Yayın Grubuna bağlı birçok kanaldaki siyasi içeriklerde yorumcu olarak yer alacağını ve bir programın sunuculuğunu yapacağını duyurdu.MSNBC Başkanı Rashida Jones da yaptığı açıklamada, "Psaki'nin hükümetteki ve seçim kampanyalarındaki geniş deneyimi ve Beyaz Saray ile Washington'a yönelik perspektifi MSNBC'yi farklı bir yere getirecektir." yorumunda bulundu.

GEÇİŞ SÜRECİ ETİK TARTIŞMALARINA YOL AÇTI

ABD'nin eski başkanı Barack Obama döneminde Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü yapan Psaki, Biden'ın başkanlık koltuğuna oturduğu 20 Ocak 2021'den itibaren Beyaz Saray Sözcülüğü yapıyordu.

Psaki, 13 Mayıs'ta görevini yardımcısı Karine Jean-Pierre'ye devrederek, Beyaz Saray'dan ayrılmıştı.

Öte yandan Psaki'nin hala görevdeyken birçok kanal ile görüşmeler yapması ise etik tartışmalarına yol açmıştı.

Beyaz Saray Sözcüsü olarak yıllık yaklaşık 180 bin dolar civarında maaş alan Psaki'nin MSNBC'den yılda yaklaşık 1,5 milyon dolar maaş alacağı iddia edilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!