Yandex Metrica

Google'da ifade özgürlüğü: Soykırımcı İsrail'i protesto eden çalışanın işine son verildi

Google'da ifade özgürlüğü: Soykırımcı İsrail'i protesto eden çalışanın işine son verildi

ABD'li teknoloji şirketi Google'ın, New York'ta düzenlenen bir teknoloji etkinliğinde İsrail'i protesto eden mühendisini kovduğu bildirildi.  

Dünya

14.03.2024, 11:20

"Demokrasi ve ifade özgürlüğü" savunucularından ABD'li teknoloji devi Google, İsrail'in protesto edilmesini hazmedemedi. 

Google sözcüsü, yaptığı açıklamada, hafta başında bir çalışanın şirketin sponsorluğunda düzenlenen resmi bir etkinliğe müdahale ederek sunum yapan bir iş arkadaşının konuşmasını engellediğini belirtti.

Macaristan başbakanı Orban'a AB sansürü! AP'de yapacağı konuşma engellendi Macaristan başbakanı Orban'a AB sansürü! AP'de yapacağı konuşma engellendi Haberi Görüntüle

""POLİTİKAMIZI İHLAL ETTİĞİ İÇİN İŞİNE SON VERİLDİ"

Açıklamada, "Sorun ne olursa olsun bu davranış kabul edilebilir değil ve çalışanın işine politikalarımızı ihlal ettiği için son verildi." ifadesi kullanıldı.

Pazartesi günü New York'ta gerçekleştirilen etkinlikte bir Google Cloud mühendisi "Soykırımı, apartheid'i veya gözetlemeyi güçlendirecek teknoloji üretmeyi reddediyorum" diyerek İsrailli bir yöneticinin konuşmasını bölmüştü.

Habere Tepki Ver

0

0

0

1

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading