Gece baskını! Ukrayna'dan Yılan Adası'na operasyon! Rus birlikleri ağır kayıplar verdi

Rusya, Ukrayna'nın Yılan Adası'na başlattığı gece yarısı operasyonun uydu görüntüleri ortaya çıktı. Rusya saldırıyı püskürttüğünü iddia etse de gerçekler tam tersine. Bugün yayınlanan uydu görüntüleri ve Ukrayna'nın yayınladığı videolar Rus birliklerinin ağır hasar aldıkları iddiasını doğruladı.

Dünya 22.06.2022, 20:09
Gece baskını! Ukrayna'dan Yılan Adası'na operasyon! Rus birlikleri ağır kayıplar verdi

Rusya, Ukrayna'nın Yılan Adası'na başlattığı gece yarısı operasyonu püskürttüğünü açıklasa da ortaya çıkan uydu ve video görüntüleri Rus Birliklerinin ağır kayıplar verdiğini ortaya koydu.

Bugün ortaya çıkan video ve uydu görüntülerinde Rus birliklerinin ağır hasar aldıkları teyit edildi. Rusya'nın 24 Şubat'ta Ukrayna'ya başlattığı işgalin ilk günlerinde popüler olan 'Yılan Adası' bugünlerde yeniden savaşın en çok konuşulan konularından birisi haline geldi.100 dönümlük Yılan Adası, Ukrayna'nın Karadeniz'deki güney kıyı şeridinden yaklaşık 80 mil uzakta. Ve savaşın her iki tarafı için de stratejik öneme sahip. Rusya savaşın ilk günlerinde adayı eline geçirdi ve şimdiye kadar büyük ölçüde elinde tutmayı başardı.Ancak Ukrayna Ordusu adayı ele geçirmek için ani bir gece operasyonu düzenledi.

UYDU GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna ordusunun Karadeniz'deki Yılan Adası'nı operasyon düzenlediğini doğruladı ancak Rus ordusunun saldırıyı püskürttüğünü iddia etti. Uydu görüntüleri sonrası gerçekler ortaya çıktı. Rusya’nın ağır kayıplar verdiği gece operasyonunda Ukrayna adayı almayı başardı.

krayna Güney Harekat Komutanlığı, Rus garnizonuna yaptıkları saldırı ile Karadeniz'de büyük bir zafer kazandıklarını ve Rus birliklerinin büyük kayıplarla karşı karşıya kaldıklarını açıkladı.

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!