Yandex Metrica

Sitede Ara

Gazze Şeridi'nde ateşkes mi olacak? ABD açıkladı: Hamas'tan yanıt bekliyoruz!

Gazze Şeridi'nde ateşkes mi olacak? ABD açıkladı: Hamas'tan yanıt bekliyoruz!

ABD Stratejik İletişimden Sorumlu Ulusal Güvenlik Koordinatörü John Kirby, İsrail ve Hamas arasında ABD Başkanı Biden'ın sunduğu ateşkes teklifi hakkında açıklamalarda bulundu. Kirby, 'Hamas'tan yanıt bekliyoruz.' dedi.  

Dünya

04.06.2024, 11:36

ABD Stratejik İletişimden Sorumlu Ulusal Güvenlik Koordinatörü John Kirby, dün akşam saatlerinde düzenlediği basın toplantısında ABD Başkanı Biden'ın ateşkes önerisinin 30 Mayıs 2024 tarihinde Hamas'a ilettiğini ve resmi yanıt beklediklerini duyurdu.

Kirby, “Bence HAMAS liderlerinin Cuma günü yaptıkları yorumlara dikkatinizi çekerim; Başkan'ın konuşmasını olumlu bir şekilde karşıladılar. Şimdi de bu teklifi aldılar; Perşembe gecesi aldılar. Kendilerinden resmi bir yanıt bekliyoruz. Anlaşmayı kabul etmeliler. Bu onlara aradıkları şeyi, yani ateşkesi ve zaman içerisinde aşamalı olarak İsrail güçlerinin Gazze'den çekilmesini sağlayacak” dedi.

Samsung'un akıllı yüzüğü tanıtıldı! Galaxy Ring'in özellikleri neler? Samsung'un akıllı yüzüğü tanıtıldı! Galaxy Ring'in özellikleri neler? Haberi Görüntüle

BIDEN, KAMUOYUYLA PAYLAŞILMASINI İSTEMİŞ

Kirby, ABD Başkanı Joe Biden'ın Hamas ve İsrail arasındaki ateşkes anlaşmasının kamuoyuyla paylaşılmasını istediğini açıkladı.

Kirby, ''Bu Gazze halkı için de iyi, İsrail halkı için de iyi. Bu konuda ilerlemeleri gerekiyor. Başkan bunu kamuoyuna açıklamanın önemli olduğunu düşündü. Bildiğin üzere, genellikle bu tür önerilerin detaylarına girmeyiz. Ancak bu olayda, geldiğimiz nokta, rehinelerin ne kadar uzun süredir ellerinde tutulduğu, HAMAS'ın daha önce kendilerine gönderilen teklifleri birkaç kez geri çevirdiği ve İsraillilerin bu teklifi ortaya çıkarmak için gerçekten çok çalıştıkları ve bunu iyi niyetle yaptıkları göz önüne alındığında, Başkan ilk kez bunu kamuoyuna açıklamanın önemli olduğunu düşündü” ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading