Yandex Metrica

Fransa'da Filistin alerjisi: Filistin bayrağı açan muhalif milletvekili uzaklaştırma cezası aldı

Fransa'da Filistin alerjisi: Filistin bayrağı açan muhalif milletvekili uzaklaştırma cezası aldı

Fransa'da muhalefet partisi LFI Partisi Milletvekili Sebastien Delogu, İsrail'in Gazze'deki katliamlarına tepki olarak Ulusal Meclis'te Filistin bayrağı açtı. Fakat Delogu'nun bu davranışı cezasız kalmadı. Delogu, 15 gün meclisten men cezası aldı.

Dünya

28.05.2024, 19:29

Fransa'nın başketni Paris'teki Ulusal Meclis'te düzenlenen oturumda Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) Partisi Milletvekili Sebastien Delogu, İsrail'in Gazze'deki katliamlarına tepki ve Gazzelilerle dayannışma için Filistin bayrağı açtı. 

Muhalif milletvekilleri tarafından güçlü bir biçimde aklışlanan Delogu'nun bu hareketi karşısında Meclis Başkanı Yael Braun-Pivet oturuma ara verdi. Ülkede meclisten haberler veren LCP kanalı, Delogu'nun bu davranışının cezası kalmadığını aktardı. Kanala göre muhalif milletvekili, 15 gün men ceası aldı. Delogu, 15 gün boyunca meclis oturumlarına katılamayacak. 

Hollanda'da 7 aylık hükümet krizi sona erdi! Eski istihbaratçı yeni başbakan Hollanda'da 7 aylık hükümet krizi sona erdi! Eski istihbaratçı yeni... Haberi Görüntüle

MACRON İSRAİL'İN MÜLTECİ KAMPINA YAPTIĞI SALDIRIYA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

İsrail güçlerinin Refah'taki mülteci kampına düzenlediği saldırı tüm dünyada olduğu gibi Fransa'da da tepkiyle karşılanmıştı. 40'tan fala Filistinli sivilin katledildiği saldırıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, büyük öfke duyduğunu belirtmişti. Refah'ın sivillerin sığındığı güvenli alan olması gerekriğine vurgu yapan Macron, derhal ateşkes çağrısı yapmıştı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading