Yandex Metrica

Sitede Ara

Fransa savaş uçakları Karadeniz'e: Macron'dan savaşı daha da alevlendirecek hamle

Fransa savaş uçakları Karadeniz'e: Macron'dan savaşı daha da alevlendirecek hamle

İki bucuk yılı aşkın devam eden Rusya-Ukrayna savaşını daha da alevlendirecek hamle Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan geldi. Karadeniz'deki savaş için büyük bir yardım paketi hazırlayacak olan Fransa, Putin'in çıldıracak. 

Dünya

07.06.2024, 12:27

Fransa, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in uyarısına bakılmaksızın Ukrayna'ya büyük yardım sağlayacak. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa'nın Ukrayna'ya, ülkesini Rus saldırganlığından koruyabilmesi için Mirage savaş uçağı sağlayacağını söyledi.

Macron bir röportajda Ukrayna ile "yeni bir işbirliğini" ve Mirage 2005'in satışını açıklayacağını söyledi. Mirage'ın "Ukrayna'nın topraklarını ve hava sahasını Rus saldırılarına karşı savunmasına olanak sağlayacağını" söyledi. 

G7 ülkelerinden İsrail açıklaması! Batı Şeria kararına tepki G7 ülkelerinden İsrail açıklaması! Batı Şeria kararına tepki Haberi Görüntüle

FRANSIZ SAVAŞ UÇAĞI KARADENİZ'E

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa'nın Ukraynalı havacıları eğitmeye de başlayacağını söyledi. Ukrayna'nın Batılı müttefikleri tarafından sağlanan silahları Rus askeri üslerini ve kendisine saldırı yapılan bölgeleri hedef almak için kullanmasına izin verilmesi gerektiğini yineledi.

 

Fransa'nın bu adımı geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Rusya'nın Batı ülkelerindeki hedeflere saldırmak için başkalarına uzun menzilli silahlar sağlayabileceği yönündeki uyarısıyla attığını söyleyelim. Putin daha önce Almanya'yı, Ukrayna'nın Rusya'ya saldırmak için Alman silahlarını kullanmasının "tehlikeli bir adım" olacağı konusunda uyarmıştı. Putin ayrıca Batılı ülkelerin Ukrayna'ya silah tedarikinin "çok tehlikeli bir adım" olduğunu, özellikle de donör ülkelerin silah kullanımını "kontrol etmesi" halinde söyledi. 

Uçak gemilerini paramparça edecek! 3 bin kilometre menzili olan hipersonik füze test edildi Uçak gemilerini paramparça edecek! 3 bin kilometre menzili olan hipersonik... Haberi Görüntüle

SAVAŞI AVRUPA BAŞLATTI

Rusya Devlet Başkanı Putin ayrıca ülkesinin "Ukrayna'ya karşı savaş başlatmadığını" yineleyerek bunun yerine 2014'teki Batı yanlısı devrimi suçladı. Putin, "Herkes Ukrayna'daki savaşı Rusya'nın başlattığını düşünüyor. Şunu vurgulamak isterim ki Batı'da, Avrupa'da hiç kimse bu trajedinin nasıl başladığını hatırlamak istemiyor." demişti.

Habere Tepki Ver

1

3

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading