banner2

Fransa'nın mide bulandırıcı demokrasi havariliği! Ülkedeki mültecilerden şoke eden istek: Çadırlarınızı Ukraynalılara verin

Fransa'da İslam düşmanı açıklamalarıyla bilinen İçişleri Bakanı Gerald Darmanin yeni bir skandala imza attı. Dermanin, ülkedeki Afgan ve Suriyeli ve Iraklı mültecilere seslenerek çadırlarını Ukraynalı mültecilere vermesini istedi.

Dünya 02.03.2022, 15:18 02.03.2022, 15:18
Abone ol
Fransa'nın mide bulandırıcı demokrasi havariliği! Ülkedeki mültecilerden şoke eden istek: Çadırlarınızı Ukraynalılara verin

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları devam ederken Batı İslam düşmanı ve ırkçı tutumuna devam ediyor. Daha önce Fransa'da bir çok camiiyi kapatma kararı almasıyla bilinen İslam düşmanı İçişleri Bakanı Gerald Dermanin'den akılalmaz bir istek geldi.

'ÇADIRLARINIZI UKRAYNALI MÜLTECİLERE VERİN'

gzt.com'un aktardığı habere göre, Ortadoğu'da yaşanan savaşlardan kaçarak Fransa'da çadırlarda hayatını idame ettirmek zorunda kalan binlerce Suriyeli, Afgan ve Iraklı mültecilere seslenen Dermanin, 'Çadırlarınızı Ukraynalı mültecilere bağışlayın. Sizi krallar gibi ağırlıyoruz. Ukraynalı göçmenlerin bir sobası bile yokken iki soba sahibi olmaktan utanmıyor musun?' ifadelerini kullandı. 

BATI MEDYASINA AİT YAYIN KURULUŞLARI IRKÇI SÖYLEMLERİNİ ARTIRDI

Ukrayna'da yaşanan savaşla birlikte özellikle Batı medyasına ait yayın kuruluşlarının Ukraynalıları Ortadoğu ülkelerinden daha önde tutuyor olması, ve Batı'nın ırkçı söylemleri büyük tepkilere neden oldu.

Batı medyasının skandalları bununla sınırlı değil. Geçtiğimiz günlerde ABD merkezli CBS NEWS muhabiri Charlie D'Agata canlı yayında "Burası on yıllardır kaosla yaşayan Irak veya Afganistan değil. Burası böyle şeyleri görmeyi hiç ummadığınız medeni Avrupalılara has bir kent" ifadelerini kullanmıştı.

'UZAKTAKİ YOKSUL NÜFULARIN BAŞINA GELEN BİRŞEY DEĞİL'

Britanya'da iktidardaki Muhafazakar Partili siyasetçi Daniel Hannan'ın sağcı gazete The Daily Telegraph'ta yayımlanan makalesinde ise şu ifadelere yer verildi: "Bize öyle benziyorlar ki. Durumu şoke edici kılan bu. Ukrayna bir Avrupa ülkesi. İnsanları Netflix izliyor, Instagram hesapları var, serbest seçimlerde oy kullanıyor ve sansürsüz gazeteler okuyor. Savaş artık uzaktaki yoksul nüfusların başına gelen bir şey değil. Herkesin başına gelebilir."

'ÜÇÜNCÜ DÜNYA ÜLKESİ DEĞİL'

ITV News muhabiri Lucy Watson da bir tren istasyonundan yaptığı yayında "Ukraynalıların başlarına düşünülemez bir şey geldi. Burası gelişmekte olan bir üçüncü dünya ülkesi değil, burası Avrupa" demişti.

BBC'ye konuşan Ukrayna'nın eski başsavcı yardımcısı David Sakvarelidze ise canlı yayında "Benim için bu yaşananlar çok duygusal, çünkü mavi gözlü ve sarı saçlı Avrupalıların öldürüldüğünü görüyorum" sözlerini sarf etmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!