banner2

Fransa'dan Azerbaycan'ın antiterör operasyonuna tepki: 'Derhal sonlandırılmalı'

Fransa Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada Azerbaycan'ın Karabağ'da başlattığı antiterör operasyonu "kabul edilemez" olarak nitelendirildi ve AB ve ABD'ye "güçlü cevap verme" çağrısında bulunuldu.

Dünya 19.09.2023, 19:01 19.09.2023, 20:49
Abone ol
Fransa'dan Azerbaycan'ın antiterör operasyonuna tepki: 'Derhal sonlandırılmalı'

Fransa, Azerbaycan'ın Karabağ'da anayasal yapıyı yeniden tesis etmek amacıyla Ermeni unsurlarına karşı başlattığı antiterör operasyonuna tepki gösterdi.

BM'YE ÇAĞRI

Fransa Dışişleri Bakanlığından söz konusu operasyona dair yapılan açıklamada, "Fransa, bu kabul edilemez saldırıya bölgenin güvenliğine yönelik oluşturduğu risklerle orantılı olarak güçlü bir yanıt verilmesi için Avrupalı ve ABD’li ortaklarıyla yakın iş birliği içinde çalışıyor” ifadeleri kullanıldı ve BM Güvenlik Konseyi acil toplantıya çağırıldı.

"SALDIRILAR DURDURULMALI"

Fransa Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı terörle mücadele operasyonuna dair açıklama yaptı. Açıklamada Azerbaycan'ı saldırılarını, “Fransa, derhal durdurmaya ve uluslararası hukuka saygı göstermeye çağırıyor. Fransa, bu kabul edilemez saldırıya bölgenin güvenliğine yönelik oluşturduğu risklerle orantılı olarak güçlü bir yanıt verilmesi amacıyla Avrupalı ve ABD’li ortaklarıyla yakın iş birliği içinde çalışıyor” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada ayrıca, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’ne konuyu görüşmek üzere acil toplama çağrısında bulunuldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!