Fransa'da yolcular trenlere binemiyor! Her yeri hamamböcekleri sardı

Fransa'da düşük maliyetli uzun mesafe tren hattında çalışan bazı trenleri başta hamamböcekleri olmak üzere haşerelerin basması tepkiye sebep oldu.

Dünya 16.08.2022, 15:34
Fransa'da yolcular trenlere binemiyor! Her yeri hamamböcekleri sardı

BFMTV'nin haberine göre, Fransa Genel İş Konfederasyonu (CGT) Demir Yolu Birimi tarafından yapılan açıklamada, Fransız demir yolu şirketi SNCF'ye ait Ouigo trenlerinin bazılarında sağlıksız koşullar olduğu bildirilerek kınama mesajı yayımlandı. 

Düşül maliyetle uzun mesafe trenleri işleten Ouigo trenlerindeki koşulların her geçen gün daha da kötüleştiğine ve yolcuları hem de çalışanları etkilediğine dikkat çekildi. 

FARELER VAGONLARDA CİRİT ATIYOR 

Yapılan açıklamada, "Artık yolcularımıza düzgün seyahat imkanı ve hijyenik trenler sağlamayı garanti edemiyoruz, ayrıca demir yolu çalışanları için kabul edilebilir çalışma koşulları temin edemiyoruz." ifadelerine yer verildi. 

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA İNFİAL YARATTI 

CGT Demir Yolu Birimi yetkilileri, trenlerin güvenliği konusunda sıkıntı olmadığını ancak şirketin konfor ve temizlik konusunda kesintiler yaptığını söyledi.

Sosyal medyada kullanıcıların paylaştığı fotoğraflarda, özellikle Paris-Lyon Saint-Exupery hattında çalışan trenin vagonlarında çok sayıda hamam böceği ve haşere bulunduğu görülüyor.

Diğer yandan SNCF söz konusu trenin hattan kaldırıldığını duyursa da yolcular böcek istilasına dair fotoğraf ve videoları sosyal medyada paylaşmayı sürdürdü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!