Fransa'da sağlık sistemi çöktü! Acil Servisler birer birer kapanıyor

Fransa'da sağlık sisteminde kriz başladı. Ülkenin bazı hastanelerinde acil servislerin kapalı olduğu rapor edildi. Yaşananların aksine Sağlık Bakanı François Braun, hastanelerin kapasitelerinin düşük olduğunu reddetti. Fakat basına servis edilen görüntülerde hastanelerin koridorlarında hastaların yattığı görüldü.

Dünya 11.08.2022, 16:46 11.08.2022, 17:10
Abone ol
Fransa'da sağlık sistemi çöktü! Acil Servisler birer birer kapanıyor

Fransa'da sağlık sistemi çöktü. Fransız basınında yansıyan görüntülerde hastaların acil servislerde bekletildiği koridorlarda sıraya dizildiği görüldü. 

Ülkede bulunan bazı acil servislerin çalışmadığı ortaya çıktı. Sağlık Bakanı François Braun, konuyla alakalı yaptığı açıklamada sağlık sisteminde bir problem olmadığını belirtirken, Temmuz ayında kapalı olan acil servis sayısının 4'ten 8'e yükseldiğini ifade etti. 

PERSONEL VE YATAK EKSİKLİĞİ VAR 

Ağustos ayının başlarında François Braun'un bakanlık görevini almadan önce başkanlığını yaptığı Samu-Urgences Derneği, temmuz ayında ülkede çok sayıda acil servisin kapandığını duyurmuştu. 

Yapılan açıklamada, hastanelerde yatak ve personel eksikliğinden dolayı yaz döneminde acil servislerin kapatıldığı belirtildi. 

ÖNCE REDDETTİ SONRA KABUL ETTİ 

İlk olarak yaşanan krizi reddeden Bakan Braun, daha sonra yaşanan kapanmaları kabul etti. 8 acil servisin kapatıldığını söyleyen Braun, durumun vahametinin yapılan açıklamalardan daha düşük derecede olduğunu iddia etti. 

'AMBULANSLARI ACİL SERVİSE ÇEVİREBİLİRİZ'

Diğer yandan Braun, Fransa'da gerekirse ambulansların acil servislere çevrilebileceğini belirtti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!