banner2

Fransa'da polis şiddetinin görüntüleri ortaya çıktı! Türk asıllı Keskin nezarette boğularak öldürüldü

Fransa'da geçen yıl gözaltına alındığı sırada Fransız polisinin müdahalesi ile boğularak ölen Türk asıllı Merter Keskin'in öldüğü anın görüntüleri ortaya çıktı.

Dünya 10.06.2022, 12:30 10.06.2022, 13:28
Abone ol

Fransa polisinin geçen yıl aile içi şiddet sebebiyle gözaltına aldığı Merter Keskin'in nezarette gördüğü şiddet sebebiyle öldüğü ortaya çıktı. 

Ele geçirilen görüntülerde polisin Keskin'in yüzüstü yatırarak boğazına baskı yaptığı Keskin'in de nefessiz kalarak hayatını kaybettiği ortaya çıktı. 

2021 yılının ocak ayında Fransa'nın doğusundaki Selestat kentinde 35 yaşındaki Türk asıllı Merter Keskin aile içi şiddet sebebiyle polis tarafından gözaltına alınmıştı. 

Polis memurları eve geldiğinde pencereden atlayarak kaçan fakat yaralı halde yakalanarak hastaneye götürülmeden nezarete atılan Keskin, polis tarafından boğularak öldürüldü. 

POLİS KESKİN'İN BOYNUNA BASKI YAPIYOR 

Fransız polisinin elleri arkadan kelepçeliyken Keskin'in nezaretteki bankın üstüne yatırılarak boğazına baskı yapması sonucu ölümüne sebep olduğu görüntülere ele geçirildi. 

Söz konusu kayıtta, bir polisin Keskin'i yüzüstü yatırarak hareket etmesini engellemek için vücuduna dirseğiyle baskı yaptığı, diğer polislerin de Keskin'e aynı şekilde davrandığı görüldü. 

POLİS KELEPÇELERİ AÇAMIYOR 

Daha sonra polisler 3 dakika boyunca kelepçeleri açmak için uğraşıyor fakat anahtarın yanlış olduğu anlaşılması üzerine diğer polisin getirdiği doğru anahtarla çözülüyor. 

Kelepçelerinin çözülmesine tepki vermeyen Keskin'i kontrol eden polis memurları öldüğünü anladı. 

Bulunduğu yerde hareketsiz kalan Keskin'in sağlık ekipleri tarafından kontrol edilmesi sonucu 13 Ocak 2021 saat 05.00'da öldüğü kayıtlara geçiyor. 

NEFESSİZ KALARAK ÖLMÜŞ 

Keskin'e yapılan otopsi raporunda nefessiz kalarak öldüğünü ve vücudunda kendisini savunmaya çalıştığına dair ize rastlanmadığını yazdığı belirtildi.

BAŞI VE BOYNUNDA MORLUKLARA RASTLANDI

Diğer yandan Keskin'in kollarının yanı sıra başında ve boynunda morluklara rastlandığı belirtilen raporda, maktulün kalp durması sonucu öldüğü yer aldı. Öte yandan kanında yasa dışı maddelere rastlandığı kaydedildi.

HASTANEYE GÖTÜRÜLMEMİŞ 

Polis verdiği ifadede Keskin'in nezarete götürülmeden önce iki kez kalbinin üzerinde ağrı hissettiğini söylediğini, polislerden bir bardak su istediğini ancak polislerin bu isteğini geri çevirdiğini aktardı.

Baika bir polis ise verdiği ifadede, Keskin'in halinden hastaneye götürülmesi gerektiğinin anlaşıldığını ancak polislerin zaman olmadığı gerekçesiyle bunu yapmadığını kaydetti.

Olayla ilgili savcılık makamı soruşturma başlattı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!