banner2

Fransa'da bu da yaşandı! Pahalılaşan mezarlara karşı ikinci el mezar satışları başladı

Fransa'da enerji krizi ile beraber büyük bir ekonomik buhran yaşanırken dünyayı şaşkınlığa uğratan yeni bir olay yaşandı. Ülkede ikinci el mezar satışları başladı. Nantes kentinde bir şirket daha önce içine cenaze konulmuş mezarları satmaya başladı.

Dünya 02.11.2022, 11:21 02.11.2022, 11:42
Abone ol
Fransa'da bu da yaşandı! Pahalılaşan mezarlara karşı ikinci el mezar satışları başladı

Fransa, yaptırımların getirdiği enerji krizi ve sonucu olarak enflasyonla mücadele etmeye çalışırken yaşayanların dışında artık ölüler de krizden etkilenmeye başladı.

FRANSIZLARDAN İLGİ YOĞUN  

Ülkede artık ikinci el mezar satışları yapılmaya başlandı. Söz konusu ikinci el mezarların üç kata kadar daha ucuz olduğu belirtilirken, fiyatının rekabetsiz olması sebebiyle çok sayıda Fransız'ın ikinci el mezar satın aldığı bildiriliyor. 

Söz konusu satışlar eski mezar taşlarında bulunan ölülerinin isimlerinin silinmesi ve yeni ölen kişinin adının kazınması ile yapılıyor. 

MAHVOLAN TAŞLARA YENİDEN HAYAT VERİYORUZ 

Mezar taşlarınının Frejus kentinden geldiğini belirten söz konusu girişimin sahibi Adrien isimli kişi, "Kendi kendimize, mahvolan anıtlara neden tekrar hayat vermiyoruz? diye düşündük" sözlerine yer verdi. 

FİYATLAR 3-10 BİN EURO ARASINDA DEĞİŞİYOR 

Diğer yandan bir mezarın maliyetinin 3 bin ile 10 bin euro arasında değiştiğini belirten Adrine çok sayıda insanın parasının buna yetmeyeceği için böyle bir girişimde bulunduklarını belirtti. 

'33 YILLIK MEZAR YENİ GİBİYDİ' 

Ayrıca ikinci el mezar taşlarından birini ölen babası için satın alan Maxime isimli Fransız, "Teslimat, gravürler, montaj ile cenaze evinde 6.000 avro yerine 1.800 avro ödedim. Tek bildiğim taşın 33 yaşında olduğu. Aldığımda neredeyse yeni gibi diyebilirdiniz" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!