banner2

Fransa'da akaryakıt krizi devam ederken TotalEnergies'ten flaş kar açıklaması! 'Yüzde 43 artırdık'

Fransa'da enerji krizi devam ederken, petrol devi TotalEnergies çalışanları daha iyi çalışma koşulları ve maaş talebi ile greve gitmişti. Grevler devam ederken, TotalEnergies, 2022’nin üçüncü çeyreğinde yüzde 43 artışla net 6,6 milyar dolar kar elde ettiğini açıkladı.

Dünya 27.10.2022, 10:23 27.10.2022, 11:11
Abone ol
Fransa'da akaryakıt krizi devam ederken TotalEnergies'ten flaş kar açıklaması! 'Yüzde 43 artırdık'

Fransa'da neredeyse her iş kolu yaşam pahalılığı ve enerji krizinin ortaya çıkardığı sorunlardan dolayı greve giderken, şirketler kar açıklamaya devam ediyor. 

ÇALIŞANLAR GREVE GİTMİŞTİ 

Geçtiğimiz günlerde petrol devi firmalardan olan TotalEnergies çalışanları da greve gitmiş, acil olarak daha iyi çalışma koşulları ve maaş talep etmişlerdi. 

Yaşanan grev ile beraber Fransa'da akaryakıt krizi başlamış, akaryakıt satışları polis gözetiminde yapılmaya başlanmıştı. 

300 BİN KİŞİ PROTESTOLARA KATILDI 

Ülkenin birçok noktasında akaryakıt bulmak imkansız hale gelmişken, 300 bin kişinin ülke genelindeki grevlere katıldığı bildirilmişti. 

HÜKÜMET AKARYAKIT DEPOLARINA EL KOYDU 

Hükümet, iki bölgede akaryakıt depolarına el koyarken bu hamle greve giden sendikalar ile iş verenler arasındaki gerilimi daha da artırmıştı.

ÇALIŞANLARA REST ÇEKMİŞLERDİ 

Diğer yandan Hükümet Sözcüsü Olivier Veran, geri adım atmayacaklarını belirterek, benzin istasyonlarının önündeki kuyruklar devam ettiği için daha fazla akaryakıt deposuna el konulabileceği uyarısında bulunmuştu. 

GREVE RAĞMEN KARLARINI YÜZDE 43 ARTIRDILAR 

Tüm bu gelişmeler ışığında TotalEnergies grubu 2022 yılının gelir defterini açıkladı. Bunca grev ve uzun süredir iş yapmamasına rağmen TotalEnergies grubu, 2022’nin üçüncü çeyreğinde yüzde 43 artışla net 6,6 milyar dolar kar elde ettiğini açıkladı. 

16 MİLYAR DOLAR KAR YAPTILAR 

Grevlerle iş yapamaz hale gelen TotalEnergies yılın ilk 9 ayında ise 16 milyar dolar kar yaptığını duyurdu. 

Karını 2021 yılına göre yüzde 43 oranında artırdığını bildiren TotalEnergies CEO'su Patrick Pouyanné yaptığı açıklamada, "önceki çeyreklerle uyumlu" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!