banner2

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'u fena tokatladılar

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Drome kentinde bir Fransız'dan tokat yedi. 'Kahrolsun Macronculuk' deyip tokat atan saldırgan ve bir kişi daha gözaltında.

Dünya 08.06.2021, 16:03 09.06.2021, 10:14
Abone ol
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'u fena tokatladılar

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Drome bölgesini ziyaretinde bir kişi tarafından tokatlandı. Ülkenin güneydoğusundaki Drome bölgesinin Tain-l'Hermitage kasabasını ziyareti sırasında Macron, bir kişinin tokatlı saldırısına uğradı.

Fransız basınına göre, olayın ardından iki kişinin tutuklandığı bildirildi.

Le Monde'un haberinde Macron'a tokat atan kişinin, saldırı sırasında 'Kahrolsun Macronculuk' dediği belirtildi. 

Olay, Macron'un, Covid-19 salgını sonrasında hayatın nasıl normale döndüğünü konuşmak için restoran işletmecileri ve öğrencilerle bir araya geldiği güneydoğu Fransa'daki Drome bölgesini ziyareti sırasında gerçekleşti.

Macron'a tokat atan kişinin kimliği açıklanmazken, saldırıyı gerçekleştiren kişinin Macron'a tokat attığı sırada ülkede monarşi olduğu dönemde Fransız ordularının savaş narası olan 'Montjoie Saint Denis' diye bağırdığı duyuldu.

Saldırının ardından kınama mesajı yayınlayan aşırı sağcı lider Marine Le Pen, "Cumhurbaşkanı'na fiziksel saldırı kabul edilemez. Bu şiddeti yıllardır yaşıyorum. Bu şiddet aşırı soldur" açıklaması yaptı. Başbakan Jean Castex ise "Hepimiz endişeliyiz. Demokrasimizin temelleri risk altında" dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!