banner2

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ırkçılığını bu sözlerle ortaya çıkardı! 'Parlamentoda müzakere edilmesini isteyeceğim'

Fransa'da ırkçılık hükümetin söylemlerine de yansıdı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yaptığı açıklamada, Paris'teki suç eylemlerinin yarısının göçmenler tarafından işlendiğini iddia ederek göçmen nefretini körükledi.

Dünya 27.10.2022, 18:11 27.10.2022, 18:44
Abone ol
Fransa Cumhurbaşkanı Macron ırkçılığını bu sözlerle ortaya çıkardı! 'Parlamentoda müzakere edilmesini isteyeceğim'

Fransa'da halk tabanında giderek yükselen ırkçılık hükümete kadar çıktı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, çarşamba akşamı katıldığı bir televizyon canlı yayında, ülkesine gelen göçmenleri hedef aldı. 

BÜTÜN SUÇU GÖÇMENLERE ATTI 

Macron katıldığı canlı yayında, Paris'teki suçların yarısının ülkeye gelen göçmenler tarafından işlendiğini söyledi. 

IRKÇILIĞINI BU SÖZLERLE SAKLADI 

Macron, "Göçmenlik ve güvensizlik arasında asla varoluşsal bir bağlantı kurmam" diyerek ırkçılığını saklamaya çalışsa da konuşmasında direkt olarak ülkeye gelen göçmenleri hedef aldı. 

PARLAMENTODA MÜZAKERE EDİLMESİNİ İSTEYECEĞİM

Diğer yandan Macron, göçle ilgili parlamentoda müzakere olmasını istediğini belirterek, buna ilişkin yasalarda derin bir reformun gerekliliğinden bahsetti ve son iki yılda kamu düzenini bozan 3 bin düzensiz göçmeni kendi ülkelerine gönderdiklerini belirtti. 

GÖÇMEN GÖNDEREN ÜLKELERİ TEHDİT ETTİ 

Ayrıca, göçmenlerin belli bir kısmını çok tehlikeli olarak niteleyen Macron, göçmenlerin geldikleri ülkelerle ilişkileri sertleştireceklerini söyledi. 

Sosyal medyada, sokaklarda, protestolarda, günlük hayatta, sert tepki veren bir toplum yapısına sahip olunduğundan bahseden Macron, toplumu sakinleştirmeleri gerektiğine değindi.

IRKÇI SUÇLAR ARTIŞ GÖSTERİYOR 

Fransa'da ırkçılık suçları ise giderek artıyor. Geçtiğimiz yıl 12500 ırkçıi yabancı düşmanı ve din karşıtı suçtan 6300'ünün yüksek ve orta seviyede suç kategorisine girdiği bir önceki yıla göre yüzde 16 oranında arttığı bildirildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!