banner2

Foreign Affairs'ten Kılıçdaroğlu yorumu: Karizması eksik, modası geçmiş

ABD merkezli Foreign Affairs'te Türkiye'nin 2023 genel seçimleri ile ilgili yayımlanan analizde Altılı Masa'nın aday belirleme süreci ele alındı. Kılıçdaroğlu'nun Masa'yı zorlayarak aday olmaya çalıştığı belirtilirken CHP Genel Başkanı için 'Kılıçdaroğlu, adayların en zayıfı ve muhtemelen Erdoğan'a kaybedecek. Kılıçdaroğlu, karizma eksikliğinin sıkıntısını çekiyor ve modası geçmiş görünüyor.' ifadeleri kullanıldı.

Dünya 04.02.2023, 11:51 04.02.2023, 13:30
Abone ol
Foreign Affairs'ten Kılıçdaroğlu yorumu: Karizması eksik, modası geçmiş

ABD merkezli yayın kuruluşu Foreign Affairs, 2023 Genel Seçimleri yaklaşırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun zorla Altılı Masa'nın adayı olmaya çabasını ve seçimin olası sonuçlarını ele aldı. 

'Türkiye'nin dönüm noktası' başlıklı analizde iki büyük dört küçük partiden oluşan altı partili muhalefet koalisyonunun Ortak Politikalar Mutabakat Metni yayımladığı belirtilirken şu ifadelere yer verildi:

Ocak ayı sonlarında vizyonlarını açıkladılar ancak henüz bir başkan adayı üzerinde anlaşmaya varmadılar.

'KILIÇAROĞLU ZORLA ADAY OLMAYA ÇALIŞIYOR'

CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Altılı Masa etrafındaki liderleri zorlayarak aday olmaya çalıştığına dikkat çekildi ve Kılıçdaroğlu'nun kazanma şansının olmadığı belirtildi. 

'KARİZMA EKSİKLİĞİNİN SIKINTISINI ÇEKİYOR'

Foreign Affairs'te yayımlanan yazıda Kılıçdarığlu ile ilgili şu ifadelere yer verildi: 

Ancak Kılıçdaroğlu, adayların en zayıfı ve muhtemelen Erdoğan'a kaybedecek. Kılıçdaroğlu, karizma eksikliğinin sıkıntısını çekiyor ve modası geçmiş görünüyor.

'ERDOĞAN DÜĞMEYE BASTI'

Muhalefetin alternatif bir stratejisi olmadığınan bahsedilirken hala cumhurbaşkanı adayı konusunda tartıştıkları belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise seçin kampanyası için düğmeye bastığına dikkat çekildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!