banner2

Finlandiya'da Sanna Marin'in yerine gelen Antti Lindtman'ın fotoğrafları olay oldu

Finlandiya'nın partilemesiyle ünlü eski Başbakanı Sanna Marin, olaylı görüntüler ve uyuşturucu kullandığı iddialarının ardından çok konuşulmuştu. Seçimleri kaybetmesinin ardından Marin'in yerini alacak Antti Lindtman ifşa olan görüntüleri ülkeyi sarstı.

Dünya 05.09.2023, 16:56 05.09.2023, 17:55
Abone ol
Finlandiya'da Sanna Marin'in yerine gelen Antti Lindtman'ın fotoğrafları olay oldu

Kısa bir süre önce NATO üyeliği için Türkiye'nin onayını alan Finlandiya'nın partilemesiyle ünlü eski Başbakanı Sanna Marin, olaylı görüntüler ve uyuşturucu kullandığı iddialarının ardından çok konuşulmuştu. Seçimleri kaybetmesinin ardından Marin'in yerine geçen Antti Lindtman'ın ifşa olan görüntüleri ülkede infiale yol açtı.

Sanna Marin'den devraldığı koltuğa kısa bir süre önce oturan çiçeği burnunda Lindtman'ın başını da yeni sızıntılar ağırtacağa benziyor. 

BAZILARI NAZİ SELAMI VERİYOR

Yaklaşık 20 yıl öncesine ait görüntülerde Lindtman, çıplak bir şekilde erkeklerle birlikte poz veriyor ve elinde oyuncak bir tabanca tutuyor. Sosyal medyada oldukça ses getiren fotoğraftaki kişilerden bazıları ise Nazi selamı veriyor. 

''GURUR DUYMUYORUM''

Lindtman, ülkede infiale yol açan fotoğraf hakkında konuştu. Söz konusu fotoğrafın lisedeki bir Noel partisinde çekildiğini belirten SDP'nin yeni lideri Liddtman, şunları kaydetti;

"Fotoğraflar benim gençliğime ait olsa da onlarla gurur duymuyorum. Fotoğraflar okuldaki bir sinema kulübü için çekildi yıllar önce kaldırılmasını istemiştim ama nedense sosyal medyaya sızdı." 

''NAZİ SEMPATİZANI DEĞİLİM''

Nazi selamına da açıklık getiren Lindtman, "Çocuklar biraz fazla ileri gitmişler. Ben o zaman da  şimdi de bir Nazi sempatizanı değilim. O zamanlar bile Nazilerin benim politik görüşlerimi tavsip ettiğini düşünmüyorum.'' şeklinde konuştu.

SANNA MARİN'İN DANS GÖRÜNTÜLERİ DE SIZDIRILMIŞTI

Hatırlanacağı üzere Sanna Marin'in dans ettiği görüntüler de sızdırılmıştı ve uzun bir süre dünya gündemini meşgul etmişti. Bu görüntülerin ardından Sanna Marin hem başbakan hem parti lideri olarak girdiği seçimleri kaybedince iki koltuğundan olmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!