banner2

Felaketin yaşandığı Almanya'da can kayıpları arttı

Son 200 yılın en büyük sel felaketlerinden birini yaşayan Almanya'da Rheinland-Pfalz, Kuzey-Ren Vestfalya ve Bavyera eyaletlerinde yaşamını yitiren kişi sayısı 171'e yükseldi.

Dünya 20.07.2021, 22:35
Abone ol
Felaketin yaşandığı Almanya'da can kayıpları arttı

Almaya'da meydana gelen sel felaketinde yaşamını yitiren kişi sayısı Rheinland-Pfalz eyaletinde 122'ye yükseldi. Ahrweiler bölgesinde kayıp 155 kişiyi ise arama çalışmaları sürüyor. Yaralıların sayısı da bu eyalette 763 çıktı.

Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinde selde hayatını kaybeden kişi sayısı ise 48’e yükseldi.

Köln Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, arama kurtarma köpeğinin desteğiyle Bad Münstereifel beldesinde henüz kimliği tespit edilmeyen bir ceset bulundu.

CAN KAYBI 171'E YÜKSELDİ

Daha önce kayıp olduğu bildirilen 850’den fazla kişiye ise telefonla ulaşıldı. Şu an Bonn/Rhein-Sieg bölgesinde 14, Euskirchen bölgesinde de 2 kişi için arama çalışmaları devam ediyor.

Bavyera eyaletinde ise 1 olarak belirtilen can kaybı sayısında artış görülmezken, ülkede sel ve su baskınlarında ölen kişi sayısı toplam 171'e yükseldi.

VAKA SAYILARINDAN ENDİŞE DUYULUYOR

Sel felaketinin yanı sıra bölgede yardım faaliyetlerinden ya da selden etkilenenlerin toplu barınma yerlerine yerleştirilmelerinden dolayı koronavirüs vakalarının artacak olmasından endişe duyuluyor

Rheinland-Pfalz eyaleti Sağlık Bakanlığı bu nedenle selin vurduğu bölgelerde aşı kampanyası düzenlemek için harekete geçmeyi planlıyor.

NE OLMUŞTU?

Almanya’da geçtiğimiz hafta Rheinland-Pfalz, Kuzey-Ren Vestfalya ve Bavyera eyaletlerinde aşırı yağışlardan dolayı sel meydana gelmişti.

Selin etkili olduğu bölgelerde arama-kurtarma ile enkaz kaldırma ve temizlik çalışmaları ise hâlân devam ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!