banner2

Fanatik Yahudiler yeniden Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi! 2 Filistinli yaralandı

Fanatik Yahudi yerleşimciler, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'ya bu sabah da baskın düzenledi. İsrail polisi 40 yaş altı Filistinlilerin mescide girişine izin vermedi.

Dünya 27.09.2022, 10:22 27.09.2022, 11:52
Abone ol

Fanatik Yahudi yerleşimciler gerginliği yeniden artırdı. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail polisi eşliğinde fanatik Yahudi yerleşimciler Meğaribe Kapısı'ndan girerek Mescid'i Aksa'ya baskın düzenledi.

FİLİSTİNLİLER TEKBİRLERLE PROTESTO DÜZENLEDİ

Yahudi yerleşimciler ve İsrail polisinin baskınını Aksa'da bulunan Filistinliler tekbirlerle protesto etti.

Mescid-i Aksa'da bir Filistinliyi gözaltına alan İsrail polisi, Harem'i Şerif'e girişlerde 40 yaş altı Filistinlilere kısıtlama getirdi.

2 KİŞİ YARALANDI! 6 FİLİSTİBLİ GÖZALTINDA

Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail Polisi Genel Komiseri Kobi Şabtai’nin çok sayıda İsrail polisiyle Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediği kaydedildi.

Fanatik Yahudi yerleşimciler, İbrani takvimine göre yılın ilk günü olan "Roş Aşana Bayramı" nedeniyle dün sabah da Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemiş, İsrail polisi baskını protesto eden Filistinlilere müdahale etmişti.

Filistin Kızılayı, İsrail polisinin darbettiği 2 Filistinlinin yaralandığını, görgü tanıkları da 6 kişinin gözaltına alındığını aktarmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!