banner2

Fahrettin Altun'un Yunan versiyonu aranıyor: Hemen bulup göreve getirmeliyiz

Yunanistan, iletişim diplomasisinde Türkiye'nin uygulamakta olduğu modeli araştırıyor. Kathimerini gazetesi, Fahrettin Altun tarafından temsil edilen konumun Atina'da hayata geçirilmesi gerektiğini yazdı.

Dünya 02.08.2022, 18:15 02.08.2022, 18:40
Abone ol
Fahrettin Altun'un Yunan versiyonu aranıyor: Hemen bulup göreve getirmeliyiz

Yunan Kathimerini gazetesinde “Fahrettin Altun'un Yunan versiyonunu göreve getirmeliyiz” başlıklı bir yazı yayınlandı.

Yazıyı kaleme alan Trakya Demokritos Üniversitesi öğretim üyesi Sotiris Serbos, Fahrettin Altun’un 24 Temmuz’da Kathimerini gazetesinde yayınlanan röportajını okurken, Altun’un Yunan mevkidaşına olan ihtiyaç üzerine düşündüğünü ifade etti.

Jeopolitik boyut ve güç olarak büyüyen ve bölgesel etkinliği artan Türkiye’de, 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı kurulduğu belirtilen yazıda, Fahrettin Altun’un başkanlığını yaptığı bu kurumun görevinin, Türkiye markasını uluslararası alanda güçlendirmek olduğu vurgulandı.

Yunanistan’ın da bu alandaki zaafını tedavi etmek için bu işe girişmesi gerektiği belirtilen yazıda, "Altun’un da vurguladığı üzere, Türkiye artık eski Türkiye olmadığı için, geçmişe kıyasla daha orantısız bir şekilde ilerliyor. Türkiye’nin yaptığı gibi, ulusal güvenlik için uygulanan politika araçlarına stratejik iletişimi de dahil etmeliyiz" denildi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!