banner2

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg ve eşine taciz davası şoku

Popüler sosyal medya uygulaması Facebook'un CEO'su Zuckerberg'in hakkındaki skandal iddialara bir yenisi daha eklendi. Eski iki çalışanı ayrımcılık ve tacize maruz kaldıkları gerekçesiyle çifte dava açtı.

Dünya 28.10.2021, 12:09 28.10.2021, 12:12
Abone ol
Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg ve eşine taciz davası şoku

Popüler sosyal medya uygulaması Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan’ın adı yeni bir skandala karıştı.

Eski iki çalışanının hem ayrımcılık hem de tacize maruz kalmaları gerekçesiyle Zuckerberg çiftinin aleyhine dava açtıkları öğrenildi. Sputnik'in NBC'ye dayandırdığı haberine göre, Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan’ın eski çalışanları Mia King ve John Doe, çiftin aleyjine dava açtı. Davanın gerekçesi ise ayrımcılık ve cinsel tacize maruz kaldıkları iddiası.

İDDİALARDAN BİRİ DE GECİKEN MAAŞ ÖDEMELERİ

Davacı iki eski çalışan, Zuckerberg ve Chan’ı, yalnızca cinsel taciz ve ayrımcılıkla değil, ayrıca maaş ödemelerini geciktirmekle de suçladı. Zuckerberg çiftini temsilen açıklama yapan Ben LaBolt ise söz konusu iddiaların gerçek dışı olduğuna dikkat çekerek, "Aile ofisinde çalışan profesyonel ekiple gurur duyuyoruz ve arkadaşlarımızı haksız yere küçük düşürmeyi amaçlayan bu suçlamaların boşa çıkacağından eminiz" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!