Yandex Metrica

Sitede Ara

Facebook ve Instagram Gazze soykırımının gözler önüne serilmesini engelliyor mu? Meta mühendisi şirketine dava açtı!

Facebook ve Instagram Gazze soykırımının gözler önüne serilmesini engelliyor mu? Meta mühendisi şirketine dava açtı!

Bünyesinde  Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi dev platformları barındıran Meta şirketi, Gazze soykırımına 'Gölge' düşürmekle suçlanıyor. Aylardır bombalanan masum sivillere yönelik paylaşımları bastırmak ve sansürleme suçlamaları ile karşı karşıya.  

Dünya

06.06.2024, 17:34

Facebook, Instagram, WhatsApp ve Oculus gibi önemli ve büyük platformları bünyesinde barındıran Meta, Gazze savaşıyla ilgili içeriğe karşı önyargılı davranma suçlamasıyla dava açıldı.

Dava, eski bir Meta çalışanı olan Filistin asıllı mühendis Ferras Hamad tarafından açıldı. Hamad, Meta şirketinin kendisini "Filistinlilerin Instagram paylaşımlarının bastırılmasına neden olan hataların düzeltilmesine yardımcı olmaya çalıştığı için kovduğunu" iddia etti.

Lübnan'da savaş mı başlayacak? Tüm ülkeler vatandaşlarına 'Lübnan'ı terk edin' uyarısında bulunuyor Lübnan'da savaş mı başlayacak? Tüm ülkeler vatandaşlarına 'Lübnan'ı terk edin'... Haberi Görüntüle

'META FİLİSTİNLİLERE KARŞI ÖNYARGILI DAVRANMAKLA SUÇLANIYOR'

2021 yılından bu yana makine öğrenimi ekibinde çalıştığını belirten Hamad, şubat ayında işten çıkartıldığını vurgulayarak Kaliforniye Eyalet Mahkemesine sunduğu şikayet dilekçesinde 'Ayrımcılık', 'Haksız fesih' suçlamalarını yöneltti.

Hamad şikayet dilekçesinde Meta'yı, 'Filistinlilere karşı önyargılı davranmakla' suçladı. Hatta şirketin Gazze'deki akrabalarının ölümünden bahseden şirket içi yazışmaları bile sildiğini ve Filistin bayrağı emojisinin kullanımına ilişkin soruşturma yürüttüğünü iddia etti.

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading