banner2

Fabrika işçileri birbirine girdi! 8 ölü, 11 yaralı

Meksika'da Cruz Azul Çimento Fabrikası işçileri arasında çatışma çıktı. Çatışmada 8 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi de yaralandı.

Dünya 28.04.2022, 11:13
Abone ol
Fabrika işçileri birbirine girdi! 8 ölü, 11 yaralı

Meksika’nın Hidalgo eyaletinde yer alan Tula şehrindeki Cruz Azul Çimento Fabrikasında iki işçi grubu arasında çatışma çıktı. Çıkan olaylarda çok sayıda aracın yakıldığı ve fabrika binasına da zarar verildiği belirtildi.

8 KİŞİ ÖLDÜ 11 KİŞİ YARALANDI

Hidalgo Eyaleti Valisi Omar Fayad yaptığı açıklamada, çıkan olaylarda 8 kişinin hayatını kaybettiğini, 11 kişinin yaralandığını belirtti. Fabrikadaki şiddet olayının güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alındığını aktaran Fayad, ölü ve yaralı sayısının artabileceğine de dikkat çekti.

17 OTOBÜSLE SALDIRDILAR

Kooperatif olarak yönetilen ve işçilerin de hisse sahibi oldukları Tula Cruz Azul Çimento Fabrikasında yaşanan çatışmanın, fabrikayı ele geçirmek isteyen bir işçi grubunun 17 otobüsle fabrika girişine gelerek ateşli silahlarla diğer işçilere saldırması ile başladığı bildirildi. Görgü tanıkları, saldıran işçi grubunun ateşli silahların yanı sıra molotof kokteyli de kullandığını belirtti.

9 KİŞİ YAKALANARAK TUTUKLANDI

Hidalgo Eyaleti Kamu Güvenliği Bakanlığı tarafında yapılan açıklamada, yaşanan çatışma üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi ve güvenlik güçlerinin sevk edildiğini aktarıldı. Saldırıyı gerçekleştiren işçi grubunun olay yerine güvenlik güçlerinin gelmesi üzerine kaçtığı bildirilirken, yapılan operasyonda 9 kişi tutuklandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!