Yandex Metrica

Sitede Ara

F-16'lar kan kokusunu aldı: Karadeniz'de dengeleri değiştirebilecek mi? 2. round başlıyor...

F-16'lar kan kokusunu aldı: Karadeniz'de dengeleri değiştirebilecek mi? 2. round başlıyor...

Ukrayna uzun zamandır beklediği F-16 teslimatı için artık geri sayıma başladı. Hollanda hükümeti Belçika, Danimarka ve Norveç'in aksine Hollanda F-16 teslimatını öne çekti. Peki harp alanına doğru ilerleyen F-16 sürüsü savaşın seyrini değiştirebilecek mi?

Dünya

10.07.2024, 12:46

Kiev yönetimi uzun zamandır Batı savaş uçaklarını bekliyordu ve artık zamanı geldi. Yeni Hollanda hükümeti F16 jetlerini "hemen" teslim etmek istiyor. Belçika, Danimarka ve Norveç'ten de taahhütler var. 

F-16 teslimatına ilişkin açıklamalarda bulunan Alman Dış İlişkiler Konseyi'nden güvenlik uzmanı Christian Mölling, "F-16 iyi ve nispeten ucuz bir uçak" ifadelerini kullandı. Sözlerine devam eden Mölling, "Rusların fırsatlarını ortadan kaldırmada gerçekten yardımcı olabilir." ifadelerini kullandı.

1300 ton ağırlığında füze ve radarlarla donatılmış gemi battı: Yapımı 6 yıl sürmüştü! Komşuda büyük yas var 1300 ton ağırlığında füze ve radarlarla donatılmış gemi battı: Yapımı... Haberi Görüntüle

DENGELERİ DEĞİŞTİREBİLECEK Mİ?

F-16'lar özellikle Rus jetlerinin uzak mesafelerden fırlattığı devasa, nispeten basit süzülme bombalarıyla Ukrayna şehirlerine yapılan saldırılara dur diyebilir. Ukrayna F16'larından gelen havadan füzelere maruz kalmaları durumunda bu çok daha riskli olacaktır. 

Mölling, Ukrayna'nın saldırganları tehdit ederek jetlerin sayısına ve konumlarına bağlı olarak, "en azından havada bir çıkmaza yol açabileceğini" söylüyor. F16 ayrıca NATO cephaneliğindeki uçaklarla uyumlu çeşitli sistemlerle yerdeki hedeflere saldırabilir veya seyir füzelerini ateşleyebilir. Teslimatın bir yan etkisi de Ukrayna silahlı kuvvetlerinin Batı standartlarına yakınlaştırılması olacak.

Filistinliler tüm dünyanın gözü önünde ölüme terk ediliyor: 48 saat içerisinde elektrikleri kesilecek! Filistinliler tüm dünyanın gözü önünde ölüme terk ediliyor: 48 saat... Haberi Görüntüle

DAHA FAZLA F-16 LAZIM

Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky, Rus Hava Kuvvetlerinin ülkesi üzerindeki hakimiyetini kırmak için Batı'dan en az 120 ila 130 uçak talep etti. Muhtemelen 80 civarında olacak ve bunun bir kısmı bundan birkaç yıl sonrasına kadar olmayacak. Bu da sorunların ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Bunlar, pilotların eğitiminden, devasa lojistik çabalara ve F16'ların konuşlandığı havaalanlarının Rus saldırılarına karşı güvenliğinin sağlanmasına kadar uzanıyor.

ABD'li üretici Lockheed Martin'e ait uçağın etkisine ilişkin Mölling, "Bu, iki kişinin birbirini ayaklarıyla ittiği bir tahterevalli gibi. Ukraynalıların bu uçaklarda biraz daha gücü var." Ancak F16 artık diğer silah sistemlerine göre bir gecede durumu değiştirebilecek mucize bir silah değil. Zelensky, halkın ülkenin başarısına olan güvenini güçlendirmek için onlara güveniyor.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading