Yandex Metrica

Sitede Ara

F-16 üslerini vuracaklar! Akıllara durgunluk veren tehdit: Her şeyi, her yeri vurabiliriz

F-16 üslerini vuracaklar! Akıllara durgunluk veren tehdit: Her şeyi, her yeri vurabiliriz

Rusya, NATO'yu ve batıyı tehdit etmeye devam ediyor! Son olarak Rusya, NATO'nun Ukrayna'ya F-16 jetleri teslim etme planlarına yanıt verdi. NATO üslerinin de Putin'in Ukrayna savaşındaki saldırılarının hedefi olması bekleniyor.

Dünya

13.06.2024, 14:53

NATO üyelerinin Kiev'e Rus topraklarına karşı uzun menzilli silah kullanması için yeşil ışık yakmasının ardından Moskova, Batı'yı daha da kışkırtmak istiyor gibi görünüyor. Rusya parlamentosunun bir üyesi, Ukrayna'ya teslim edilecek F-16 jetlerinin Batı'daki askeri hava alanlarında bulunması halinde Kremlin'in NATO üslerine de saldıracağını açıkladı.

ABD şirketleri General Dynamics ve Lockheed Martin'in çok rollü savaş uçağı olan F-16, Ukrayna'nın hava sahasını Rus saldırganına karşı daha iyi savunmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Hollanda, Belçika, Danimarka ve Portekiz Kiev'e çok sayıda her sağlıyor ve teslimatın hemen yapılması bekleniyor. İşin püf noktası: Makinelerden bazılarının yurtdışında, NATO topraklarında, dolayısıyla Vladimir Putin'in birliklerinin erişemeyeceği bir yerde güvenli bir şekilde park edilmesi gerekiyor.

24 saatte 1.150 asker öldürüldü! Cephede kan kaybı büyüyor 24 saatte 1.150 asker öldürüldü! Cephede kan kaybı büyüyor Haberi Görüntüle

"HER ŞEYİ VURABİLİRİZ"

Ukrayna Hava Kuvvetleri'nden Sergey Golubtsov, "Belirli sayıda uçak Ukrayna dışındaki güvenli hava kuvvetleri üslerinde depolanıyor, böylece burada hedef alınmıyorlar." ifadelerini kullandı. 

Rusya Meclisi Savunma Komitesi Başkanı Andrey Kartapolov, Pazartesi günü Rus haber ajansı RIA Novosti'ye konuştu ve F- 16, Rusya'nın Ukrayna dışında da “meşru hedefidir”. dedi.

Sözlerine devameden Kartapolov, "Fakat başka bir ülkenin hava alanlarından havalanıp Ukrayna hava sahasına uçarlar, füze fırlatırlar ve oraya geri dönerlerse, bu meşru bir hedef olur" dedi. "Her şeyi ve her yerde vurabiliriz" diye ekledi.

Habere Tepki Ver

5

1

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading