Esed ve Rusya saldırılarına karşı yeni önlem! İdlib'te 'Gözlem' uyarı sistemi kuruldu

Suriye'nin İdlib kentinde Eğitim Müdürlüğü ve Suriye Sivil Savunması, öğrencilerin Esed rejiminin hava saldırılarından korunması için Gözlem adı verilen bir uyarı sistemi kurdu.

Dünya 15.01.2022, 14:51

11 yıldır Esed zulmü altında yaşamaya çalışan Suriye halkı güvenliklerini korumak için önlemler almaya çalışıyor. Bugüne dek yapılan saldırılarda binlerce sivil hayatını kaybetti. 

ERKEN UYARI SİSTEMİ KURULDU

Hava saldırılarında öğrencileri koruyacak sistem üzerinde çalımalar yapan İdlib Eğitim Müdürlüğü ve Sivil Savunma Ekipleri, uçak gözlemevleriyle koordineli çalışan bir uyarı sistemi kurdu. 

SİSTEM İLE ÖĞRENCİLER TAHLİYE EDİLECEK 

Bu sistem ile, rejim ve Rusya'ya ait savaş uçakları havalandığı anda tahmini saldırı bölgelerinde bulunan okullara alarm göndererek, öğrencilerin güvenli şekilde tahliye edilmesi sağlanacak. 

ÖNEMLİ BİR HİZMET 

Suriye Sivil Savunma görevlisi Sami Muhammed yaptığı açıklamada, erken uyarı sisteminin İdlib'e sunulan en önemli hizmetlerden biri olduğunu ifade etti. 

Muhammed açıklamasında, "Saldırıdan kısa bir süre önce öğretmenler, öğrencileri en yakın güvenli noktaya gitmeleri için uyarıyor." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!