banner2

Ermenistan iyice karıştı: Hükümet binası önünde toplanan grup Paşinyan'ı protesto etti

Azerbaycan'ın Karabağ'da başlattığı antiterör harekatı sonrası bir grup Ermeni, Erivan’daki hükümet binasının önünde toplanarak Başbakan Nikol Paşinyan'ı protesto etti. Polis, göstericilere ses bombasıyla müdahale etti.

Dünya 19.09.2023, 22:20 20.09.2023, 18:33
Abone ol

Ermenistan'ın resmi haber ajansı Armenpress, başkent Erivan'da hükümet binasının bulunduğu Cumhuriyet Meydanı'nda çok sayıda Ermeninin toplandığını ve toplanan grubun Başbakan Nikol Paşinyan'ı protesto ettiğini duyurdu. Haberde protestocular ile güvenlik güçleri arasında zaman zaman arbede yaşandığı ve arbedede bazı göstericilerin yaralandığı belirtildi. Güvenlik güçleri, göstericilerin hükümet binasına yaklaşmaması için tedbir aldı.

RUS BÜYÜKELÇİLİĞİN GİRİŞİNİ KAPATTILAR

Ayrıca, bir grup Ermeni protestocunun da Rus Büyükelçiliğine yürüyerek, elçiliğin girişini kapatığı belirtildi.

Göstericiler, Karabağ bölgesinde yürütülen antiterör hareketinin durdurulmasına yönelik talepleri yerine getirilene kadar büyükelçiliğe giriş ve çıkışa izin vermeyeceklerini bildirdi.

HEDEFTE PAŞİNYAN VAR

Azerbaycan'ın başlattığı antiterör operasyonu sonrası Ermenistan muhalefeti halkı sokağa çıkmaya ve Paşinyan hükümetini devirmeye davet etmişti.

AZERBAYCAN'IN ANTİTERÖR OPERASYONU

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Karabağ'da anayasal yapıyı yeniden tesis etmek amacıyla antiterör operasyonu başlatıldığını açıklamış, operasyonda sivillerin ve altyapı tesislerinin hedef alınmadığı, yalnızca meşru askeri hedeflerin yok edildiğini duyurmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!