banner2

Ermeniler tedirgin: Türkler Ağrı Dağı'na üs kuruyor, Erivan'a tek atımlık mesafe!

Ağrı Dağı'nda terörle mücadele için kurulan Hazzep Tepe Modüler Üs Bölgesi, Ermenistan'ı tedirgin etti. Ermeni ve Yunan gazeteler, terörle mücadele için kurulan üssün Erivan'a doğrudan saldırı riski oluşturduğunu öne sürüyor.

Dünya 10.01.2023, 15:02 10.01.2023, 17:27
Abone ol
Ermeniler tedirgin: Türkler Ağrı Dağı'na üs kuruyor, Erivan'a tek atımlık mesafe!

Türkiye'nin Ağrı Dağı'nda kurduğu askeri üs Ermenileri tedirgin etti. Yunan gazetesi Pentapostagma'nın haberine göre Rus ve Ermeni savunma uzmanları, Ermenisan'ın başkentinin yeni Türk askeri üssünün doğrudan isabe tehdidi altında olduğunu söylüyor. Yunan gazetesi, Azerbaycan'ın talebi üzerine üssün asıl hedefinin Ermeniler olduğunu belirtiyor. Pentapostagma üssün Erivan'a doğrudan saldırı riski oluşturduğuna dikkat çekerken Armenia News ise modern gece görüşlü gözetleme teknolojisi ve silah sistemleriyle donatılacağını belirtti.

ERİVAN'A DOĞRUDAN SALDIRI RİSKİ

Türk ordusunun Erivan'a doğrudan saldırı riski oluşturduğuna dikkat çeken Pentagostagma, Türkiye'nin Ermenistan'ın batı kesiminin neredeyse tamamen kontrol altına alınmasına olanak sağlayan Ağrı Dağı bölgesinde yeni bir askeri üs inşa etmeye başladığına dikkat çekti.

Armenia News ise deniz seviyesinden 2 bin 100 metre yükseklikte inşa edilen üssün modern gece görüşlü gözetleme teknolojisi ve silah sistemleriyle donatılacağına dikkat çekti.

AĞRI DAĞI'NDAN TERÖRDEN ARINDIRILMIŞ BÖLGE

Ağrı Dağı'nın 2 bin 100 rakımına, bölge tamamen terörden arındırıldıktan sonra kurulan Hazzep Tepe Modüler Üs Bölgesi ile Ağrı Dağı eteğinde ve çevresinde oluşturulan güvenlik konseptinin tamamlanması hedefleniyor. 

Fiziksel inşaatı tamamlanan ve her türlü hava koşulunda tesisin elektronik gözetleme ihtiyacını karşılayan Hazzep Tepe Modüler Üs Bölgesi’nin teknolojik donanımlarla ilgili çalışmaları devam ederken balistik koruma ve fiziki güvenlik unsurları ile bölgenin güvenliği sağlanacak.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!