banner2

Ermeni protestocular Azerbaycan Büyükelçiliğine saldırdı! Elçilik görevlisi binayı tek başına korudu

Fransa'da Ermeni protestocular, Azerbaycan'ın Paris Büyükelçiliğine saldırdı. Büyükelçilik binasına yapılan saldırıyı Paris polisi izlemekle yetinirken büyükelçilik binasını tek başına bir çalışanın savunduğu anlar kameraya yansıdı.

Dünya 19.09.2022, 12:32 19.09.2022, 13:03
Abone ol

Fransa'nın başkenti Paris'te Ermeni protestocular, Azerbaycan'ın Paris Büyükelçiliğine saldırdı. Yaşanan saldırıda büyükelçilik binasına girmek isteyen Ermenilere karşı Paris polisi hiçbir müdahalede bulunmadı. 

Söz konusu saldırıda binaya girmek isteyen saldırganları sadece bir büyükelçilik binası çalışanı kapıyı tutarak geri püskürttü. 

TEK BAŞINA BİNAYI KORUDU

Diğer yandan Azerbaycan'ın Paris Büyükelçisi Rahman Mustafayev, büyükelçilik binasına yapılan saldırıyı Twitter hesabından görüntüsünü paylaşarak duyurdu.

Mustafayev, Fransız Ermeni fanatiklerinin Azerbaycan'ın Paris'teki büyükelçilik binasına saldırdığını ifade etti.

AZERBAYCAN'DAN FRANSA'YA TEPKİ 

"Ama Ermeni barbarları bir kenara bırakalım." ifadesini kullanan Mustafayev, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Twitter hesabını etiketleyerek, "büyükelçilikleri korumayan ve güvenlikleriyle ilgili haklı taleplerini görmezden gelen" Fransa'ya tepki gösterdi.

'FRANSA İÇİN BİR UTANÇ KAYNAĞI' 

Mustafayev, bu durumun Fransa için utanç kaynağı olduğuna işaret etti.

Olaya ilişkin görüntüde, büyükelçiliğin önünde aralarında Ermenistan bayrağını omuzlarında taşıyanların da bulunduğu kalabalık bir grup görülüyor.

Görüntüde binanın önündeki barikatı sökerek geçen 2 kişi, binanın kapısı olduğu tahmin edilen yeri tekmeliyor ve barikatla kapıyı kırma girişiminde bulunuyor.

BÜYÜKELÇİLİK ÇALIŞANI EYLEMCİLERİ SOPAYLA KOVALADI 

Azerbaycan'ın Paris Büyükelçiliği'nin Twitter hesabından paylaşılan bir görüntüde de büyükelçilikten bir kişinin sopayla, kapıyı açıp binaya girmeye çalışan protestocuları kovalaması dikkati çekti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!