Yandex Metrica

Sitede Ara

Ermeni diasporasından Paşinyan'a Türkçe ve Türk bayraklı doğum günü mesajı: 'İyi ki doğdun bay Nikol'

Ermeni diasporasından Paşinyan'a Türkçe ve Türk bayraklı doğum günü mesajı: 'İyi ki doğdun bay Nikol'

Türkiye ve Azerbaycan toprakları üzerindeki hak iddiasından vazgeçen ve işgal altındaki Azebraycan köylerini iade eden Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Ermeni diasporasının hedefi haline geldi. 

Dünya

05.06.2024, 11:03

Azerbaycan'ın Karabağ'daki Ermeni işgaline son vermesinin ardından Türkiye ve Azerbaycan ile ilişkilerini geliştirmek istediklerini ifade eden ve "Büyük Ermenistan" söylemlerinden vazgeçilmesi gerektiğini söyleyen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, diasporanın hedefine haline geldi. 

Türkiye ve Azerbaycan'a ait topraklardaki sözde hak iddialarını işaret ederek Ermenistan'ın artık "tarihi Ermenistan" arayışını durdurması gerektiği ve Ermenistan'ın halihazırda Ermenilerin yaşadığı 29 bin 743 kilometrekare topraktan oluştuğu çıkışını yaptıktan sonra bugün New York'ta ilginç bir gelişme yaşandı.

Bölgede yeni bir dönem inşası için Türkiye ve Azerbaycan ile işbirliklerinin arttırılması gerektiğini savunan Paşinyan'a tepkiler dinmiyor. 

Hollanda Dışişleri Bakanlığından Hollanda-Türkiye maçı öncesi Türkçe mesaj! Türkiye'den cevap gecikmedi Hollanda Dışişleri Bakanlığından Hollanda-Türkiye maçı öncesi Türkçe mesaj! Türkiye'den cevap... Haberi Görüntüle

PAŞİNYAN'A TÜRKÇE DOĞUM GÜNÜ MESAJI

ABD'nin New York kentinde bulunan Ermeni diasporası Paşinyan’ın doğum gününü Türkçe ve Türk bayraklı mesajla kutladı. Kutlama mesajında "Doğum gününüz kutlu olsun bay Nikol, iyi ki doğdunuz, nice yıllara canım" ifadeleri yer aldı.

Habere Tepki Ver

5

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading