Yandex Metrica

Sitede Ara

Erdoğan'dan önemli açıklamalar: Rusya ile Ukrayna arasında rehine takası! F-16 resti: Başımızın çaresine bakarız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM Genel Kurulu'na katılmak üzere gittiği ABD'de önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Rusya ile Ukrayna arasında rehine takasında anlaşma sağlandığını duyurdu. Erdoğan, “Rusya ile Ukrayna arasında 200 rehinenin takası konusunda mutabakat sağlandı. Bu güzel bir gelişme çünkü orada çok çok önemli bir adım atılmış oluyor” dedi.

Dünya

23.01.2024, 19:50

ABD’de öneli açıklamalar yapan Erdoğan, AB’ye ise resti çekerek, “AB, 52 yıldır bizi yanına yaklaştırmayacak, sonra 'Niçin şurayla görüştü, niçin burayla görüştü' diyecek. Görüşürüm. AB'ye bu noktada hesap verecek değiliz. Biz dünyanın parçasıyız” ifadesini kullandı.

ABD’de önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ile Ukrayna arasında rehine takası konusunda anlaşma sağlandığını duyurdu. Erdoğan, iki ülke liderini bir araya getirmek için görüşmelerin sürdüğünü paylaştı.

Dünya tarihi sıfırdan yazılacak! Piri Reis haritasındaki kayıp medeniyetin gizemi çözüldü! Dünya tarihi sıfırdan yazılacak! Piri Reis haritasındaki kayıp medeniyetin gizemi... Haberi Görüntüle

Kassam Tugayları'ndan İsrail'e darbe! Şucaiyye'de çok sayıda soykırımcı asker öldürüldü Kassam Tugayları'ndan İsrail'e darbe! Şucaiyye'de çok sayıda soykırımcı asker öldürüldü Haberi Görüntüle

PUTIN VE ZELENSKİY'İ BİR ARAYA GETİRMEK İSTİYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu için gittiği ABD'de Rusya-Ukrayna savaşına yönelik, Rusya ile Ukrayna arasında 200 rehinenin takası konusunda mutabakat sağlandı. Bu güzel bir gelişme çünkü orada çok çok önemli bir adım atılmış oluyor. Putin ve Zelenskiy Israrla bu liderleri bir araya getirme arzumuz var. Henüz bunu başarabilmiş değiliz ama ümitsiz de değilim” dedi.

Erdoğan, “Putin'le de Zelenskiy'le de görüşüyoruz. Bir liderin tarafında olmakla değil, her iki liderle görüşerek neticeye varmanın gayreti içerisinde olmamız lazım” diye konuştu.

Bağımsızlık ateşi Fransa'yı rahatsız etti: Terör örgütlerine saldırın talimatı Bağımsızlık ateşi Fransa'yı rahatsız etti: Terör örgütlerine saldırın talimatı Haberi Görüntüle

6 adet F-16'yı bedava verecekler! O ülkeden 180 milyon dolarlık dev kıyak 6 adet F-16'yı bedava verecekler! O ülkeden 180 milyon dolarlık... Haberi Görüntüle

“AB'YE BU NOKTADA HESAP VERECEK DEĞİLİZ”

Erdoğan, Avrupa Birliği’ne ise rest çekerek, “AB, 52 yıldır bizi yanına yaklaştırmayacak, sonra 'Niçin şurayla görüştü, niçin burayla görüştü' diyecek. Görüşürüm. AB'ye bu noktada hesap verecek değiliz. Biz dünyanın parçasıyız, ne Doğu'nun ne Batı'nın. Ama Avrupa Birliği 52 yıldır bizi devamlı oyalamıştır, bizi ne yazık ki hala üye yapmamıştır” ifadesini kullandı.

Erdoğan, “Güçlü konumu olan Türkiye'nin oyalama taktikleriyle bir kenarda tutulması çok manidardır. İster istemez farklı arayışlara girme durumunda olabiliriz” dedi.

MİT peşlerini bırakmıyor: Suriye'de Türk bayrağına yönelik provokasyonda bulunan bir kişi daha yakalandı MİT peşlerini bırakmıyor: Suriye'de Türk bayrağına yönelik provokasyonda bulunan bir... Haberi Görüntüle

Milyarlarca dolar verip topçu obüs alacaklar! Silahlanmaya devam ediyorlar: Savaş çok yakın Milyarlarca dolar verip topçu obüs alacaklar! Silahlanmaya devam ediyorlar: Savaş... Haberi Görüntüle

“BAŞIMIZIN ÇARESİNE BAKACAĞIZ”

ABD’nin F-16 konusundaki yaptırımlarına yönelik Erdoğan, “F-16 konusunda eğer biz Amerika'dan istediğimiz neticeyi alamazsak ne yapacağız? Başımızın çaresine bakacağız” dedi.

Sayılı zaman kalan 2023 seçimlerine ilişkin Erdoğan, “Seçimleri kazanma noktasında endişemiz yok. Meydanların dilini iyi bilirim. Halkımızın teveccühü devam ettikçe bizi kimse tutamaz. Çünkü alternatif yok” diye konuştu.

.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading