Erdoğan-Putin görüşmesinde sehpa detayı görüşmeye damga vurdu! Macron'a ayrı tarife uygulanmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'in Rus Sanatoryum'daki görüşmesinde basına açık kısmında kameralar yansıyan görüntülerde sehpa detayı dikkat çekti. Rus yetkililer, Putin-Erdoğan görüşmesine küçük bir masa koyarak yakınlık mesajı verdi. Geçtiğimiz aylarda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşen Putin, bu görüşmede metrelerce uzunluğunda olan bir masa kullanmıştı.

Dünya 05.08.2022, 19:15 06.08.2022, 01:50
Abone ol
Erdoğan-Putin görüşmesinde sehpa detayı görüşmeye damga vurdu! Macron'a ayrı tarife uygulanmıştı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek için Soçi'ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün saat 13.00 sularında Rusya'ya indi. Liderlerin görüşmesinde samimi anlar kameralara yansıdı. Putin'in görece az konuşup sözü Erdoğan'a bırakması dikkatlerden kaçmadı. 

ERDOĞAN GÖRÜŞME ÖNCESİ MEMNUNİYETİNİ İFADE ETTİ

Görüşmenin basına açık kısmında gündemi değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tahıl anlaşmasıyla ilgili gelişmeleri, bölgemizdeki son durumu ve Suriye'deki gelişmeleri ele alacağız. Avrupa'nın Rus gazını Türkiye üzerinden alması çok önemli. Akkuyu Nükleer Santraliyle ilgili de etraflıca bir görüşme yapacağız. Bugün böyle bir fırsatı bulduğumuz için memnuniyetimi ifade etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

İKİ LİDERİN GÖRÜŞMESİNDE SEHPA DETAYI GÖZLERDEN KAÇMADI 

Öte yandan görüşme sırasında Rus tarafının kullandığı sade ve küçük sehpa kameralara yansıdı. Siyaset uzmanları bu durumu iki ülkenin liderlerinin yakın temas halinde olması ve ilişkilerin iyi olması üzerine yordu.

PUTİN MACRON'A İLE GÖRÜŞMESİNDE UZUN BİR MASAYI TERCİH ETMİŞTİ 

Geçtiğimiz aylarda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşen Putin, bu görüşmede metrelerce uzunluğunda olan bir masa kullanmıştı. Görüşmenin basına yansıyan kısımlarında ise Putin'in sert yüz ifadesi kameralar tarafından kayıt altına alınmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!