DOLAR
9.3693 0.41
EURO
10.9219 0.66
ALTIN
534.91 1.03
BIST
1417.7 0.58

Erdoğan işaret etmişti! İşgal altındaki Suriye halkı Türk ordusunu bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'de operasyon sinyali vermesinin ardından Türk basınına konuşan Cerablus eski emniyet müdürü Abdurrezzak Aslan el-Laz, "İşgal altındaki halkın tümü Türk ordusunun gelmesini bekliyor. Çiçeklerle, güllerle karşılayacaklar" dedi.

Dünya 13.10.2021, 08:10 13.10.2021, 08:25
Erdoğan işaret etmişti! İşgal altındaki Suriye halkı Türk ordusunu bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazartesi günü Kabine toplantısının ardından gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken Suriye konusunu da ele almıştı. Erdoğan, "Suriye'den ülkemize yönelik terör saldırılarının kaynağı mahiyetindeki kimi yerler konusunda artık tahammülümüz kalmamıştır. Buralardan kaynaklanan tehditleri, ya oralarda etkin olan güçlerle birlikte ya da kendi imkanlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız." şeklinde konuşmuştu.

'TÜRK ORDUSU BELİRLEYECEK'

Cerablus eski Emniyet Müdürü Abdurrezzak Aslan el-Laz, Suriye'deki son gelişmeleri Yeni Şafak'a değerlendirdi. Abdurrezzak Aslan el-Laz, Suriye'nin kuzeyindeki terör saldırılarının PYD'nin sözde yöneticisi İlham Ahmed'in Moskova ve Washington'a eylülde gerçekleştirdiği ziyaretlerden sonra arttığına dikkat çekerken şu ifadeleri kullandı; "PKK/PYD, Halep'in kuzey doğusunda, Fırat'ın doğusunda terör eylemleri gerçekleştiriyor. Terör örgütü, Barış Pınarı bölgesinde, Rasulayn, Tel Abyad ve Cerablus, El-Bab bölgelerinde Türk güçlerini ve huzur içinde yaşayan halkı hedef aldı. Terör örgütü PKK/PYD sözde yöneticisi İlham Ahmed Moskova ve Washington'a gitti. Döndükten sonra Suriye'nin kuzeyinde, Fırat'ın kuzey doğusunda terör eylemleri çok arttı. Ahmed'in burada talimatlar aldığı, ittifaklar yaptığı muhakkak. Operasyonun nerede, ne zaman başlayacağını Türk ordusu belirleyecek.

'HALK TÜRK ORDUSUNU BEKLİYOR'

Tel-Rifat, Ayn el-Arap, Sırrin, Şuyuh bölgelerinden daha fazla saldırı gerçekleşiyor. Terör örgütü daha çok güvenli bölgeye Münbiç'ten bombalı araç ve motosikletleri gönderiyor Münbiç'te, Kobani'de, Surrin'de, Rakka'da hatta Haseke'de işgal altındaki halkın tümü Türk ordusunun gelmesini bekliyor. Halk, Türk ordusunu çiçeklerle, güllerle karşılayacaklardır. Hiçbir suçu olmayan insanlar tutuklanıyor, hapse atılıyor. Gençler zorla örgütte katılması için götürülüyor."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
İstanbul'da son zamanlarda artan trafik sorununun sebebi nedir?