banner2

Erdoğan'ın seçim zaferi sonrası Kremlin'den Türkiye açıklaması: Yakında gerçekleşecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün seçimin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak tebrik etti. Bugün ise Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov konuştu. Liderler arasında telefon görüşmesinin planlanıp planlanmadığı sorusuna cevap veren Peskov, "Cumhurbaşkanı ile gerçekleştirilecek telefon görüşmeleri üstünde oldukça hızlı bir biçimde anlaşmaya varılıyor. Böyle bir görüşmenin yakın zamanda gerçekleşeceğini söyleyebilirim" dedi.

Dünya 29.05.2023, 15:34 29.05.2023, 16:54
Abone ol
Erdoğan'ın seçim zaferi sonrası Kremlin'den Türkiye açıklaması: Yakında gerçekleşecek

Dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçminden zaferle çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın galbiyeti dünya medyasında yankılanmaya devam ederken Kremlin'den dikkat çeken bir açıklama geldi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün seçimin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak tebrik etti. Bugün ise Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov konuştu.

RUSYA-TÜRKİYE ARASINDAKİ ORTAK PROJELER

Erdoğan'ın zaferiyle birlikte Türk - Rus ortak işbirliği projelerine değinen Peskov, şunları kaydetti;

"Rusya ile Türkiye, ortak projeleri şimdiden oldukça dinamik bir biçimde gerçekleştiriyorlar. Çok iddialı hedeflerimiz var. Tabii ki bu dinamiğin korunmasını umuyoruz. Elbette gerçekleştirmek istediklerimiz oldukça iddialı projeler" 

''YAKIN ZAMANDA GERÇEKLEŞECEK''

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında bir telefon görüşmesinin planlanıp planlanmadığı sorusuna cevap veren Peskov, "Cumhurbaşkanı ile gerçekleştirilecek telefon görüşmeleri üstünde oldukça hızlı bir biçimde anlaşmaya varılıyor. Böyle bir görüşmenin yakın zamanda gerçekleşeceğini söyleyebilirim" diyerek liderlerin telefon görüşmesi yapabileceğini doğruladı.

''ÖYLE YA DA BÖYLE GERÇEKLEŞECEK''

Liderlerin bire bir formatta bir görüşme gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğine de cevap veren Peskov, "Öyle ya da böyle gelecekte bu görüşme muhakkak gerçekleşecek ancak şu an için zamanı konusunda bir tahminde bulunamıyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!