banner2

Erdoğan'dan önemli açıklamalar: Rusya ile Ukrayna arasında rehine takası! F-16 resti: Başımızın çaresine bakarız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM Genel Kurulu'na katılmak üzere gittiği ABD'de önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Rusya ile Ukrayna arasında rehine takasında anlaşma sağlandığını duyurdu. Erdoğan, “Rusya ile Ukrayna arasında 200 rehinenin takası konusunda mutabakat sağlandı. Bu güzel bir gelişme çünkü orada çok çok önemli bir adım atılmış oluyor” dedi.

Dünya 20.09.2022, 01:56 20.09.2022, 02:27
Abone ol
Erdoğan'dan önemli açıklamalar:  Rusya ile Ukrayna arasında rehine takası! F-16 resti: Başımızın çaresine bakarız

ABD’de öneli açıklamalar yapan Erdoğan, AB’ye ise resti çekerek, “AB, 52 yıldır bizi yanına yaklaştırmayacak, sonra 'Niçin şurayla görüştü, niçin burayla görüştü' diyecek. Görüşürüm. AB'ye bu noktada hesap verecek değiliz. Biz dünyanın parçasıyız” ifadesini kullandı.

ABD’de önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ile Ukrayna arasında rehine takası konusunda anlaşma sağlandığını duyurdu. Erdoğan, iki ülke liderini bir araya getirmek için görüşmelerin sürdüğünü paylaştı.

PUTIN VE ZELENSKİY'İ BİR ARAYA GETİRMEK İSTİYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu için gittiği ABD'de Rusya-Ukrayna savaşına yönelik, Rusya ile Ukrayna arasında 200 rehinenin takası konusunda mutabakat sağlandı. Bu güzel bir gelişme çünkü orada çok çok önemli bir adım atılmış oluyor. Putin ve Zelenskiy Israrla bu liderleri bir araya getirme arzumuz var. Henüz bunu başarabilmiş değiliz ama ümitsiz de değilim” dedi.

Erdoğan, “Putin'le de Zelenskiy'le de görüşüyoruz. Bir liderin tarafında olmakla değil, her iki liderle görüşerek neticeye varmanın gayreti içerisinde olmamız lazım” diye konuştu.

“AB'YE BU NOKTADA HESAP VERECEK DEĞİLİZ”

Erdoğan, Avrupa Birliği’ne ise rest çekerek, “AB, 52 yıldır bizi yanına yaklaştırmayacak, sonra 'Niçin şurayla görüştü, niçin burayla görüştü' diyecek. Görüşürüm. AB'ye bu noktada hesap verecek değiliz. Biz dünyanın parçasıyız, ne Doğu'nun ne Batı'nın. Ama Avrupa Birliği 52 yıldır bizi devamlı oyalamıştır, bizi ne yazık ki hala üye yapmamıştır” ifadesini kullandı.

Erdoğan, “Güçlü konumu olan Türkiye'nin oyalama taktikleriyle bir kenarda tutulması çok manidardır. İster istemez farklı arayışlara girme durumunda olabiliriz” dedi.

“BAŞIMIZIN ÇARESİNE BAKACAĞIZ”

ABD’nin F-16 konusundaki yaptırımlarına yönelik Erdoğan, “F-16 konusunda eğer biz Amerika'dan istediğimiz neticeyi alamazsak ne yapacağız? Başımızın çaresine bakacağız” dedi.

Sayılı zaman kalan 2023 seçimlerine ilişkin Erdoğan, “Seçimleri kazanma noktasında endişemiz yok. Meydanların dilini iyi bilirim. Halkımızın teveccühü devam ettikçe bizi kimse tutamaz. Çünkü alternatif yok” diye konuştu.

.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!