banner2

Erbaş'tan 174 ülkeye terörist devlet İsrail'e karşı ortak duruş çağrısı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 174 ülkeye mektup yollayarak terörist devlet İsrail'in Filistin halkına uyguladığı zulme ve Mescid-i Aksa'ya yönelik altını kazma çalışmalarına karşı ortak duruş çağrısı yaptı.

Dünya 25.06.2021, 12:27 25.06.2021, 16:01
Abone ol
Erbaş'tan 174 ülkeye terörist devlet İsrail'e karşı ortak duruş çağrısı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, terör devleti İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarının ve Mescid’i Aksa’nın altının kazılması çalışmalarının son bulması için 174 ülkeden Müslüman, Yahudi, Hristiyan dini lider ve temsilcinin her birine mektup gönderdi. 

Ali Erbaş, mektubunda İsrail’in dünyayı savaşa sürüklemek istediğini ve bu sebeple yaptıkları zulümlerin karşısında ortak tavır göstermeleri gerektiğinine dikkat çekti. Erbaş yazısında, İsrail’in masum sivillere yönelik keyfi olarak yaptığı saldırılarına karşı ortak hareket etme çağrısı yaptı.

ULUSLARARASI HUKUKU VE İNSAN HAKLARINI HİÇE SAYAN ZALİM ANLAYIŞ

Erbaş, “İnsanlığı, kadim geleneği, uluslararası hukuku ve insan haklarını hiçe sayan zalimane bir anlayış Kudüs’te pervasız bir yaklaşım sergilemekte, insanlığın ortak mirasına acımasızca saldırmaktadır. Bugün Kudüs’te o mübarek Peygamberlerin aziz hatırası hayasızca çiğnenmekte; dinlerin, dillerin, kültürlerin ve medeniyetlerin ortak değeri talan edilmektedir. Tüm dünyanın gözleri önünde insanların temel hakları olan yaşama ve ibadet özgürlüğü ihlal edilmekte, mabet masuniyeti kirletilmektedir” dedi. 

Kaynak: Yeni Şafak

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!