banner2

Enes Kanter'e Ağlama Duvarı çok yakıştı: Daha kutsal bir yer tanımadım

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in manevi oğlu Enes Kanter Freedom, İsrail'in davetlisi olarak gittiği Kudüs'te Ağlama Duvarı'na dilek kağıdı bıraktı.

Dünya 02.08.2022, 14:48 02.08.2022, 15:07
Abone ol
Enes Kanter'e Ağlama Duvarı çok yakıştı: Daha kutsal bir yer tanımadım

CIA Başkanı'nın açıktan destek verdiği, ABD'li senatörlerin Türkiye'ye karşı yanında durduğu FETÖ üyesi Enes Kanter, İsrail işgali altındaki Kudüs'ü ziyaret etti. Yahudilerin Süleyman Mabedi kalıntılarını barındırdığına inandıkları ancak gerçekte Ömer Camii'nin istinat duvarı olan 'Ağlama Duvarı'nda bol bol dua eden Kanter, taşların arasına bir de dilek kağıdı bıraktı. 

Geziyi izleyen Hindistan medyasına göre Enes Kanter Freedom, İsrailli yetkililer tarafından sıcak bir şekilde karşılandı. Times of India'nın haberinde, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in 'manevi oğlum' dediği ABD vatandaşı Kanter, 'içten bir Müslüman-Yahudi' olarak tanımlandı. 

Kanter'in sıkı bir İsrail destekçisi olduğu vurgulanan haberde, Ağlama Duvarı çevresine geldiğinde uzun boylu FETÖ'cünün şöyle dediği aktarıldı: "Buradayken hislerimi kelimelerle ifade etmek zor. Burası şimdiye kadar bulunduğum en kutsal yer."

Basketbol oynadığı Houston Rockets NBA takımından geçtiğimiz yıl kovulan 30 yaşındaki Kanter, Ağlama Duvarı ile birlikte Kutsal Kabir Kilisesi'ni, Dünya Holokost Anma Merkezi'ni ziyaret etti. "Holokost'tan haberdardım ama böylesine derinlikli bilmiyordum. Şimdi anti-semitizmle savaşmak için her zamankinden daha fazla motive oldum" diyen FETÖ'cü, çocukken Türkiye'deki mahallesinde bazı arkadaşlarını Amerika ve İsrail bayrağı yakarlarken gördüğünü ileri sürdü, "Türkiye'de büyüyen çocuk olarak çok fazla anti-semitizm vardı" dedi. 

Kendisi için yazılmış senaryo doğrultusunda sözler sarf ettiği gözlenen Enes Kanter, İsrail'de Yahudi, Hıristiyan ve Müslüman çocukların birlikte katılacağı bir basketbol organizasyonunda boy gösterecek. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!