banner2

Enerji krizi yüzme havuzlarını da vurdu! Yıl sonunda 200 tanesi kapanacak

Hollanda'da enerji fiyatlarındaki artış sebebiyle 200 yüzme havuzu yıl sonundan önce kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Dünya 08.09.2022, 18:10
Abone ol
Enerji krizi yüzme havuzlarını da vurdu! Yıl sonunda 200 tanesi kapanacak

Hollanda'da yaşanan enerji krizi sebebiyle yaşanan fiyat artışları sebebiyle 200 yüzme havuzunun yıl sonunda kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı bildirildi. 

Hollanda Olimpiyat Komitesi ve Spor Federasyonu (NOC*NSF) tarafınca yapılan yazılı açıklamada, enerji fiyatlarındaki artışın spor dünyası için büyük bir tehdit olduğu, en çok etkilenenlerin halka açık yüzme havuzları ve buz pateni pistleri olacağı belirtildi.

ENERJİ FİYATLARINDA 'AŞIRI' ARTIŞ 

Açıklamada, enerji fiyatlarındaki "aşırı" artış nedeniyle ülkede 637 halka açık yüzme havuzundan 200'ünün, bu yıl sonuna kadar "aşılamaz mali sorunlarla" karşı karşıya kalarak kapanabileceği ifade edildi.

200 HAVUZ KAPANACAK 

Ayrıca ülkedeki 22 yapay buz pateni pistinden 6'sının kapanabileceği kaydedildi.

Açık kalacak olan diğer yüzme havuzları ve buz pateni pistlerinin, 2023'te yeni bir enerji sözleşmesi imzalaması gerektiği, enerji fiyatlarının yüksek kalması durumunda ise onların da sıkıntılı bir döneme gireceği aktarıldı.

Bunların yeni yılda toplam enerji maliyetinin 378 milyon euro artacağı ve açığı kapatmak için "acil fon" oluşturulması gerektiği vurgulandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!