banner2

Enerji krizi Fransa'yı vurdu! Mesai sonrası ışıklar söndürülüyor

Rusya-Ukrayna savaşı sonrası enerji krizi yaşayan Fransa'nın başkenti Paris'te, mesai bitiminde ofis ve dükkanların ışıkları söndürülecek.

Dünya 02.11.2022, 08:27 02.11.2022, 10:43
Abone ol

24 Şubat tarihinde başlayan ve hala devam eden Rusya-Ukrayna savaşı sonrası Putin gaz vanalarını kapatınca Avrupa'da enerji krizi patlak verdi. Birçok ülke enerji tasarrufuna giderken bir dizi önlemler alınmaya başlandı. Bundan böyle Fransa'nın başkenti Paris'te, mesai bitiminde ofis ve dükkanların ışıkları söndürülecek.

MESAİ SONRASI IŞIKLAR SÖNDÜRÜLÜYOR

Paris Belediyesinin enerji tasarrufu kapsamında aldığı kararla bugünden itibaren Paris'te mesai bitiminde ofis ve dükkanların ışıklarının söndürülmesi gerekecek. Karar, söz konusu işletmelerin vitrinlerindeki dijital ekranların ve ışıkların kapatılmasını da kapsıyor.

KARARA UYMAYANA PARA CEZASI

Fransa'daki yerel ve bölgesel radyo istasyonları ağı France Bleu, karara uymayan işletmelerin 750 ila 1500 avro para cezasına çarptırılacağını duyurdu.

REKLAM PANOLARI DA SÖNDÜRÜLECEK

Ayrıca belediyenin sorumluluğu altındaki ışıklı reklam panoları da 1 Aralık'tan itibaren saat 23.45-06.00 arası söndürülecek.Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!