Yandex Metrica

En kanlı saldırıları o planladı! 'En acımasız' çetenin lideri Teksas'ta yakalandı!

En kanlı saldırıları o planladı! 'En acımasız' çetenin lideri Teksas'ta yakalandı!

ABD'de cinayet ve uyuşturucu kaçakçılığı suçlarından aranan MS-13 çetesinin üst düzey yöneticisi Cesar Humberto Lopez Larios yakalandı. 

Dünya

17.06.2024, 09:19

MS-13'ün liderler kadrosunda yer alan ve ABD’den sorumlu olan üst düzey yöneticisi Cesar Humberto Lopez Larios, ABD'de Teksas'ta yakalandı.

El Salvador merkezli MS-13 (Mara Salvatrucha) çetesinin ABD sorumlusu Cesar Humberto Lopez Larios, Teksas'ta yakalandı. Cinayet ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi suçlardan aranan Larios, New York'ta hakim karşısına çıkacak.

İsrail'de kırmızı alarm! İşgal devleti büyük savaşa hazırlanıyor: Okullar güvenlik nedeniyle açılmayacak İsrail'de kırmızı alarm! İşgal devleti büyük savaşa hazırlanıyor: Okullar güvenlik... Haberi Görüntüle

ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI ALABİLİR 

Uluslararası suç örgütü MS-13'ün ABD'deki faaliyetlerinden sorumlu olduğu iddia edilen Larios, Long Island'daki federal mahkemede hakim karşısına çıkacak. Suçlu bulunması halinde ömür boyu hapis cezasına çarptırılabilir.

Sonuçları ağır olur: Türkiye Bafel Talabani'ye yönelik baskıyı artırıyor: PKK ile iş birliğini kes Sonuçları ağır olur: Türkiye Bafel Talabani'ye yönelik baskıyı artırıyor: PKK... Haberi Görüntüle

 "ÇOK FAZLA KAN DÖKTÜ"

New York Doğu Bölgesi (EDNY) Başsavcısı Breon Peace, MS-13'ün dünyadaki üst düzey liderlerinden biri olan Larios'un tutuklanmasının önemli bir başarı olduğunu belirterek “Uluslararası suç örgütünün çökertilmesi için çok önemli adım atıldı. Larios, yakında Long Island'daki federal bir mahkemede yargıç karşısına çıkacak. Burada, MS-13, onun emirleri doğrultusunda hareket ederek çok fazla kan döktü” dedi.

Trump'a suikast girişiminde o ülkeye suçlama! Gizli Servis güvenliği artırdı Trump'a suikast girişiminde o ülkeye suçlama! Gizli Servis güvenliği artırdı Haberi Görüntüle

"ÖNEMLİ BİR BAŞARI ELDE ETTİK"

Başsavcı Peace, Larios’u ele geçirmekle ABD kolluk güçlerinin çok önemli bir başarı elde ettiğini kaydetti. FBI yetkilileri, suç örgütünün üst düzey liderlerinden biri olan Larios’un artık parmaklıklar ardında olduğunu, FBI’ın bu korkunç uluslararası suç örgütünün geri kalan kaçaklarını bulmak için diğer güvenlik güçleriyle iş birliği yapmaya devam edeceği ifade edildi.

Nusret, Yunan adası Mikonos'ta süper lüks villaya 3 milyon avro harcadı: Atina bu görüntüleri konuşuyor Nusret, Yunan adası Mikonos'ta süper lüks villaya 3 milyon avro... Haberi Görüntüle

70'TEN FAZLA CİNAYET İDDİASI

İddianamede, Larios’un diğer üst düzey liderlerle birlikte ABD için almış olduğu kararlar çerçevesinde belirlenen operasyonları organize etmek için ülkeye geldiği iddia edildi.

Larios’un, ülkeye silah ve uyuşturucu sokmak için bağlantılar kurmak üzere ABD’ye gönderildiği iddia edildi. Larios’un, ABD ve Meksika’nın da dahil olduğu MS-13 faaliyetlerinin dünya çapında genişletilmesini yönettiği, diğer uyuşturucu karteller ve insan ticareti yapan kaçakçılarla iş birliği yaptığı ifade edildi. Larios’un da içinde olduğu MS-13'ün liderlik yapısının, ABD'deki örgüt hedeflerine ulaşmak için şiddet eylemleri gerçekleştirdiği belirtildi.

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading