banner2

'En iyi Türk ölü Türk' demişti: Yunanistan'ın eski Dışişleri Bakanı Pangolos öldü!

Yunanistan'da PASOK partisi hükümetlerinde birkaç defa bakanlık yapan Theodoros Pangolos, 85 yaşında öldü.

Dünya 31.05.2023, 19:03 31.05.2023, 20:05
Abone ol
'En iyi Türk ölü Türk' demişti: Yunanistan'ın eski Dışişleri Bakanı Pangolos öldü!

Ölüm haberi Theodoros Pangolos'un yakınları tarafından sosyal medyadan duyuruldu. Sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda "Sevgili Theodoros Pangalos'umuz evinde, ailesi ve yakınlarının yanında, sessizce aramızdan ayrıldı." ifadelerine yer verildi.

PASOK'TA UZUN YILLAR SİYASET YAPTI

Pangolos, Yunanistan'ın Elefsine kentinde 1938'de doğdu. Merkez solda yer alan PASOK partisi ile uzun yıllar siyasette aktif rol aldı ve Başbakan Yardımcılığı, Dışişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Kültür Bakan Yardımcılığı gibi görevlerde bulundu.

"EN İYİ TÜRK ÖLÜ TÜRK" DEMİŞTİ

2018 yılında Skai Radyo’da bir programa katılan Pangolos'un Türkler hakkında kullandığı skandal ifadelerle büyük tepki çekmişti. Eski bakan, “Yunanistan’ın büyük bir Türkiye sorunu var. Düşmanımız, biz ne kadar iyi niyet gösterirsek gösterelim vazgeçmiyor” diye konuşmuş ve “En iyi Türk ölü Türk’tür. Buna inanıyorum çünkü hiç iyi bir Türk ile karşılaşmadım” şeklinde skandal ifadeler kullanmıştı.

HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTU

Yunanistan’daki Dostluk Eşitlik Barış Partisi (DEB) Başkanı Mustafa Aliçavuş, Türkler hakkında ırkçı ifadeler kullanan eski Yunanistan Dışişleri Bakanı Theodoros Pangolos hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu duyurmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!